Zdravé a hebké vlasy

Ak chcete mať hebké a zdravé vlasy, určite používate  šampón, kondicionér, balzam, tužidlo... Avšak vplyv hrebeňa alebo kefy je minimálne tak dôležitý ako vplyv kozmetiky. Plastové a kovové hrebene či kefy na vlasy môžu poškriabať citlivú pokožku Vašej hlavy. Čo je teda lepšie? 

Kefy, ktoré ponúkame, sú vyrobené z dreva napusteného prírodným olejom s drevenými ostňami alebo štetinami z diviačej srsti. Pre veganov máme štetiny z paliem.

 Drevené ostne

Zaoblené drevené ostne jemne masírujú pokožku počas česania a nehrozí poranenie pokožky . Sú zapustené do prírodnej gumy, ktorá má antistatické vlastnosti, takže nespôsobujú ježenie vlasov. V každej gumenej podložke nájdete dierku, ktorou sa v kefe vyrovnáva tlak vzduchu. (Nie je to chyba kefy).

Drevo slabo akumuluje teplo pri  fénovaní, preto nedochádza k poškodeniu vlasov teplom. Pri fénovaní používajte iba jemne teplý vzduch, lebo horúci vzduch spôsobuje stratu lesku vlasov.

 Diviačie štetiny

Kefy s diviačími štetinami sú to najlepšie, čo môžete dopriať svojim vlasom. Sú dostatočne pevné aj jemné, aby Vaše vlasy boli rozčesané bez bolesti a nepoškodili Vašu pokožku.  Počas česania uvoľníte z pokožky a vlasov špinu a prach. Pokožka vlasov produkuje maz, ktorý kefa počas česania jemne roztiera po vlasoch. Tým predchádzate lámavým, suchým vlasom či rozštiepeným končekom. Vaše vlasy sa stávajú hebkejšie.

 Kefy s palmovými štetinami

Tieto kefy sú vlastnosťou podobné kefám z diviačích štetín, ale sú vhodné aj pre elektrizujúce vlasy. Česanie je jemné a účinné.

 Ako sa česať?

Je dôležité sa česať vždy v predklone, proti smeru rastu vlasov. Začíname pri krku, pri korienkoch vlasov a pomaly vedieme kefu až ku končekom vlasov. Jednou rukou kefujeme vlasy, druhou ich uhládzame. Výsledok je jasný hneď po česaní – vlasy sú bohatšie a hebkejšie. 

Počuli ste už radu, že pred umývaním vlasov si ich treba stokrát prekefovať? Pri klasických kefách je táto rada zbytočná, keďže vlasy nečistia. Diviačie štetiny však odstraňujú z vlasov prach a špinu, takže následné umývanie vlasov je účinnejšie.

 Akú kefu si vybrať?

Všeobecne sa pre krátke a stredne dlhé vlasy sa odporúča kefa so štyrmi až ôsmimi radmi štetín. Pre dlhé vlasy je vhodná kefa s ôsmimi až desiatimi radmi štetín. Ale záleží však na osobných preferenciách, no čím sú vlasy hustejšie a dlhšie, tým by mali byť štetiny resp. ostne dlhšie.

 Ako sa starať o kefu?

Najprv je nutné odstrániť všetky zamotané vlasy a prachové časti – napr.  čistiacimi pazúrikmi na kefy a kefkou na čistenie kief.

Pripravte si teplú vodu, mydlo alebo prírodný šampón bez silikónu. Štetiny kefy ponorte do vody,

Potom kefu poriadne opláchnite pod čistou vodou.

Po vyumývaní  kefu nechajte vyschnúť štetinami nadol alebo zavesenú pri izbovej teplote. Sušenie kefy na tepelnom zdroji môže viesť k jej znehodnoteniu, preto ju sušte prirodzene alebo len mierne teplým vzduchom z fénu.