Udržateľný riad

V našej ponuke nájdete riad malých a rodinných firiem, ktoré vyrábajú riad už desiatky rokov ručne, so srdcom a so zápalom.

Sme výhradným dovozcom riadu Skeppshult (1906) do SR. Skeppshult je jediným výrobcom liatinového riadu v Európe. Na liatinu poskytuje záruku 25 rokov. Liatinová panvica je so svojou prirodzenou nepriľnavou vrstvou z oleja špecifická na údržbu, ale je takmer nezničiteľná. Ideálna na ázijskú a indickú kuchyňu a na vyprážanie. Liatinový riad nevkladajte do umývačky riadu. 

Naopak smaltovaný riad nemá rád pudké zmany teplôt, je však ideálny na varenie paradajkových omáčok, jedál z kyslej kapusty a ovocných džemov, keďže nereaguje s jedlom (na rozdiel od nerezu a liatiny).

Riess vyrába smaltovaný riad od roku 1922 a je jediným výrobcom smaltovaného riadu v Rakúsku. Môžete si vybrať z ich širokého produktového katalógu  a do 30tich dní Vám tovar doručíme.  

Výrobky Belis SFINX sú takmer v každej rodine. Riad vyrába od roku 1893 v Českých Budejoviciach. Je cenovo dostupný a zároveň vyrábaný z najhrubšieho plechu na trhu.

Nerezový riad Kolimax sa vyrába na severe Moravy. Všetky hrnce majú trojvrstvové sendvičové dno. Na rozdiel od smaltovaného riadu nehrozí jeho obitie pri varení. 

Sklenené hrnce a čajníky SIMAX  sú tiež vyrábané v Českej republike.

Všetky hrnce a panvice (okrem sklenených) sú vhodné aj na indukciu.