O nás

Nápad otvoriť obchod s príjemnými vecami vznikol v roku 2012, keď sme začali stavať náš dom v malebnom prostredí Bielých Karpát. Nádheru tunajšej prírody na mnohých miestach narúšali čierne skládky okolo potokov a v kroví. Nebolo výnikou, že sme našli obaly zo skla, plastov i kovové spred 10-15 rokov a neboli takmer vôbec porušené - príroda si s nimi nedokázala poradiť. Kým sklenené a kovové obaly sme vyzbierali a vedeli dať na bezproblémovú recykláciu, s plastami to také jednoduché nie je. Ich recyklácia je časovo a finančne náročná; nie všetky plasty sa dajú recyklovať. Práve preto sme sa začali zaoberať myšlienkou, ako ich nahradiť v domácnosti. Zistili sme, že na Slovensku i v Čechách sú napriek rozrastajúcemu eko-cíteniu možnosti stále malé. 

V roku 2013 sme otvorili rodinný obchod so všetkým, čo v domácnosti potrebujeme a bežne sa v predaji nevyskytuje. Všetky nami ponúkané produkty sú z prírodných, recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov, pretože aj príroda a nasledujúce generácie by sa mali cítiť príjemne, keď nám raz tieto veci doslúžia.

Príjemné veci sú maličkosti, vďaka ktorým budete mať lepší pocit v každodennom kolotoči starostlivosti o domácnosť a členov rodiny. Vecičky, čo potešia Vaše zmysly. Pomocníci, vďaka ktorým bude práca ľahšia a zábavnejšia. Doplnky, ktoré osviežia Váš domov a prinesú k Vám kúsok prírody. Drobnosti, ktorých jemný prírodný dotyk pocítite na vlastnej koži.

Sortiment sa snažíme neustále rozširovať, preto oceníme akékoľvek Vaše postrehy, nápady a tipy.

Budeme radi, ak Vám spríjemníme deň...