RSS

Blog príspevky z '2016' 'október'

6 krokov k bezproblémovému doručeniu balíka

S blížiacimi sa Vianocami majú rušno nielen obchody, ale aj kuriéri. 

Čo teda odporúčame urobiť, aby sa k Vám balík dostal načas a bez problémov?


  1.        Skontrolujte si údaje v objednávke

Adresu si veľa ľudí nezmýli, ale dopredu porozmýšľajte, kam si balík nechávate doručiť, kde sa zdržujete počas dňa. Neposielajte si ho domov, ak ste počas dňa v práci.

Ak uvediete chybný email, nebudete informovaní o tom, kto a kedy Vám Vašu objednávku doručí.

Ak zadáte chybné telefónne číslo, kuriér Vás nebude vedieť kontaktovať a prípadne sa s Vami dohodnúť o podrobnostiach doručenia. Tiež môžete kuriérovi pomôcť s navigáciou k Vám, ak pomocou GPS nevie nájsť udanú adresu.

  1.        Čítajte emaily

Akonáhle Vašu zásielku začneme spracovávať, GLS Vám pošle email s jej sledovacím číslom. V deň doručenia dostanete druhý email, v ktorom sa dozviete nielen čas doručenia, ale aj číslo na kuriéra.

  1.        Zdržujte sa na mieste doručenia, majte pri sebe telefón, pripravte si adekvátnu hotovosť alebo platobnú kartu.

V takomto prípade je zvyčajne doručenie balíka bezproblémové – kuriér Vám zavolá, balík dovezie a pokiaľ máte presnú sumu na vyplatenie, nerieši problémy s výdavkom.

  1.        Volajte, ak sa niečo zmenilo.

Ak v deň doručovania budete dlhšie mimo miesta, kam ste si balík nechali doručiť, volajte kuriérovi – možno sa Vám podarí dohodnúť na inom mieste doručenia alebo kuriéra presmerujete na doručenie balíka Vašej susede či kolegovi.

Nezabudnite však na to, že kuriéri majú podelené rajóny doručovania balíkov, a preto Vám kuriér mnohokrát nevie vyjsť v ústrety a doručiť balík do iného rajónu, hoci sa Vám zdá, že je to pomerne blízko.

Kuriér počas dňa doručuje desiatky balíkov, a  má pomerne pevne rozvrhnutú trasu, aby to stihol. Preto sa Vám len málokedy môže prispôsobiť s načasovaním doručenia. Preto sa snažte prispôsobiť Vy jemu.

  1.        Sledujte pohyb zásielky a jej aktuálny stav

Na stránke  môžete sledovať Vašu zásielkuhttps://gls-group.eu/SK/sk/sledovanie-zasielok a stav jej doručenia.

Ak sa Vám kuriér neozval a pri statuse balíka sa objaví, že ste nezastihnuteľný, kontaktujte zákaznícky servis GLS na telefónnom čísle +421 45 52 42 500 alebo 18 585.

Rovnako kontaktujte zákaznícky servis, ak sa neviete dovolať kuriérovi.

  1.        Balík skontrolujte

Keď Vám kuriér balík doručí, poriadne ho skontrolujte – akékoľvek pretrhnutie lepiacej pásky alebo prederavenie obalu je potrebné zapísať. Veľmi užitočné prípadne urobiť fotodokumentáciu poškodeného balíku. Ak v balíku počujete rozbité sklo, tiež spíšte škodový záznam s kuriérom. Ľahšie sa nám bude reklamovať zlé zaobchádzanie s balíkom u kuriérnej služby.

Našou snahou je, aby ste boli spokojní so zásielkou aj s jej doručením. Ak si neviete poradiť sami, kontaktujte nás na info@prijemneveci.sk alebo na 0948 454 767 a my sa pokúsime dohodnúť bezproblémové doručenie balíka k Vám.

7 tipov ako bojovať s plastovým znečistením


Koľko vecí nájdete voľne v prírode po ľuďoch, čo žili niekedy od roku 1900 p.n.l do roku 1900 n.l.?

A koľko stôp nájdu ľudia v roku 3000 po ľuďoch, čo žijú na zemi v 20. a 21. storočí? 

 

foto: https://zerowastechef.com/2016/08/ 

A z väčšiny asi nebudú nadšení - plastové vrecká, obaly, misky, fľaše, izolácia domov - plno hormonálnych disruptorov, ťažkých kovov a chemikálií, ktoré znečisťujú pôdu, vodu.

Čo môžete urobiť Vy?

1. Nahraďte plasty v kuchyni a v dome - vyhnite sa zahrievaniu plastov a používajte pomôcky z dreva, nerezu, keramiky a skla. 

2. 3S - Svoje so sebou - prineste si svoju slamku, pohár, fľašu, tanier... Vyhnite sa jednorázovým plienkam, vreckovkám baleným v plaste, vlhčeným utierkam z plastovej látky, plastovmu riadu, vreckám, taškám,...To všetko môžete mať svoje na opakované použitie z bavlny, nerezu, skla.

3. Redukujte až potom recyklujte - recyklácia plastu nie je trvalo udržateľným riešením, pretože plasty recykláciou degradujú. Tiež výroba nového plastu je lacnejšia ako recyklácia plastu na iný výrobok. Najefektívnejšie bude, ak znížite množstvo používaných a vyhadzovaných plastov. Ak sa plast nedá nahradiť, vyberajte taký, ktorý sa dá použiť mnohokrát, a až v poslednom kroku recyklujte.

4. Zmeňte kultúru - pýtajte si kávu, čaj, džús do skleneného alebo keramického pohára. Odmietnite nadbytočné obaly v obchode. Šírte kampane za boj proti plastovému znečisteniu medzi svojimi priateľmi.

5. Dobrovoľníčte - zapojte sa do dobrovoľníckych aktivít pri čistení svojho mesta, okolia, vody...(napr. https://www.facebook.com/zelenahliadka/ ) Alebo takú akciu sami zorganizujte, alebo len tak pri potulkách prírodou, ulicami, pozbierajte odpad po zemi...

6. Podporujte plastové zákazy a poplatky - Politika je najúčinnejší nástroj v boji proti plastovému znečisteniu. Navrhnite svojim miestnym, lokálnym, štátnym politikom, aby podporovali hospodárne používanie plastových obalov. V zahraničí už mnohé mestá obmedzujú používanie jednorázového riadu, fliaš. Francúzsko od roku 2020 zakazuje použitie klasických jednorázových plastových tanierov, príborov - budú musieť byť z kompostovateľných plastov.

7. Vyvíjajte tlak na výrobcov a predajcov - firmy vedia byť šikovnejšie v nahrádzaní plastových obalov papierovými. Napíšte list, tweet, poznámku na Facebook, že by ste uvítali balenie výrobku bez plastových súčastí. Dajte prednosť tomu, kto využíva ekologickejšie spôsoby balenia.

Každý z nás vie urobiť veľa...

Preložené a upravené podľa http://www.earthshare.org/2016/09/plastictips.html