RSS

Blog príspevky z '2013' 'september'

Máte doma indukčný varič?

Tak práve pre Vás je riad z liatiny to pravé.

foto: http://www.maypoint.fi

Určite už viete, že na indukčnú platňu je vhodný iba riad, na ktorý dokážete prichytiť magnet.  Keramické, sklenené, medené a hliníkové hrnce a panvice sa na indukčné variče vôbec nehodia (väčšina teflónového riadu je vyrobená z hliníka s povrchovou úpravou).

Riad z nerezovej ocele je dnes už označený, ak je vhodný na indukčnú platňu. Časť dna takéhoto riadu je vyrobená z magnetickej nerezovej ocele. Ale pozor, starší riad na ňu vhodný byť nemusí.

Najväčšiu účinnosť variča dosiahnete, ak budete variť v liatinových alebo železných hrncoch.

Prečo je to tak?

Indukčné platne sú založené na fyzikálnom jave elektromagnetickej indukcie – v platničke sa mení elektrický prúd, a teda aj veľkosť magnetického poľa. Jeho zmena indukuje – teda navodí – vznik elektrického prúdu v hrnci. Hrncu sa to však veľmi nepáči, takže prúdu kladie odpor a zohrieva sa. :-) No a keď sa ohrieva hrniec, ohrieva sa aj obsah v ňom.

A čím rýchlejšie sa hrniec ohrieva, tým menej energie miniete :-). Preto je hrniec či panvica z liatiny výhodnejšia ako z akéhokoľvek iného materiálu - náklady na jej obstaranie sa Vám vrátia v nižšom účte za elektrinu.

A aké má indukčný varič výhody?

 Ohrieva sa iba hrniec. Ak hrniec z platničky zoberiete, platnička rýchlo chladne (zdrojom jej zahriatia bol hrniec a jeho obsah).

 Aktivuje sa iba adekvátna časť platničky pod hrncom - žiadne tepelné straty do okolia, žiadne zbytkové teplo.

 Keďže platnička a jej okolie je chladné, ak Vám aj niečo vykypí, ľahko tekutinu utriete, keďže sa nepripeká na platničku.

 Pri zohrievaní miniete o polovicu menej energie ako pri plyne, a o štvrtinu menej ako pri sklokeramických platniach.

 Ohrievanie pomocou indukcie je nielen úsporné, ale aj rýchle, pričom viete promptne regulovať intenzitu ohrevu (na rozdiel od sklokeramických platní).

Ak chcete vedieť viac o  indukčných varných dosiek, kliknite na http://www.induktion.se (vo švédčine).

foto:http://www.skeppshult-boutique.fr

Skeppshult (1906) Vám ponúka riad z najkvalitnejšej liatiny - aby ste mali z varenia pôžitok.

Na huby

Hubárska sezóna je v plnom prúde. Viete ako správne zbierať huby?

Množstvo hubárov to nevie – hríb odreže, na mieste nožom očistí a ošúpe a odrezky nechá na mieste, kde hríb našiel. Je to akoby ste hodili ohryzok do debničky so zdravými jablkami. Viete, čo sa stane?

Plodnice húb, ktoré zbierame, sú len malou viditeľnou časťou obrovskej siete podhubia schovanej v lesnej hrabanke. Ak plodnicu odrežete, ostane na podhubí „rana“, ktorou sa ľahko šíria infekcie z okolia. A ak tam ešte pohodíte odrezky, ktoré začnú rýchlo hniť, skazu len urýchlite – o pár rokov žiadne huby na tomto mieste nenájdete.

Nožička hríba by sa mala z podhubia vykrútiť, alebo odrezať v najužšom mieste, ak sa vykrútiť nedá. Potom jemne iba štetôčkou očistite nožičku, aby ste si nezamazali obsah košíka – doma sa prischnuté ihličie ťažšie čistí.

Hotovo...

Veď huby sa chodia do lesa zbierať :-)

Práve na takéto šetrné zbieranie je vhodný nôž na huby, ktorý môžete 11.9. 2013 získať so zľavou 20%.

Zatvárací nôž na huby z kvalitnej nerezovej ocele AISI 420 s drevenou rúčkou z palisandrového dreva a kefkou z prírodných štetín od nemeckého výrobcu nožov Herbertz.

Ideálny darček pre každého vášnivého hubára.