Morské huby a hubky

Morské huby a hubky sú živočíchy, ktoré žijú v moriach od polárnych po tropické oblasti. Väčšina žije v tichých zálivových oblastiach na tvrdých povrchoch. Existuje veľmi veľké množstvo druhov, ale iba niektoré sú vhodné na ďalšie využitie - tie, ktoré majú fibróznu schránku. 

Všetky hubky, ktoré ponúkame, sú zbierané zodpovedným spôsobom, šetrným k životnému prostrediu, aby bol umožnený ich opätovný rast.

Morské huby obsahujú veľmi veľké množstvo minerálov, ktoré sa uvolňujú pri používaní. Majú antiseptické, antibakteriálne a antivirotické vlastnosti. Preto sú hygienickejšie ako klasické plastové hubky, ktoré sú živnou pôdou pre baktérie. O pocite pri sprchovaní sa písať nedá. Ten musíte zažiť.

Keďže ide o čisto prírodný produkt, môžete ich po skončení životnosti vhodiť do kompostu.

Morské huby môžete používať aj na čistenie domácnosti, ale neodporúčame nimi umývať riad, keďže by sa kúsky jedla zachytávali v štruktúre hubky a po čase by začali smrdieť. Miesto toho využite lufu, kefu alebo prateľnú celulózovú hubku.

Morské hubky sú veľmi savé a podľa druhu aj rôzne mäkké. 

Morské hubky

 Morská tráva - je huba nižšej cenovej a kvalitatívnej triedy z Bahám. Stále kvalitná, veľmi účinná pri čistení, s výraznejším pílingovým efektom. Ideálna, ak chcete vyskúšať morskú hubu prvýkrát. Môžete ju použiť na umývanie domácnosti.

 Honeycomb rastie do okrúhlej formy rýchlosťou 2 až 4 cm za rok a jej skvelá pórovitá konzistencia vytvára tie najlepšie bubliny pri kúpaní. Je známa aj ako Kráľovná morských hubiek, keďže sa v nej snúbi trvanlivosť a jemnosť. Vďaka svojim výnimočným kvalitám je to najdrahšia hubka na trhu.

 Hardhead - morské hubky prémiovej kvality z Caribského mora, ktoré zaujmú svojím tvarom. Preto sa používajú aj ako dekorácia. Sú drsnejšie ako honeycomb a využívajú sa ako jemný píling.

 Hodvábna hubka (Silk)  - sú tak jemné, že ich môžete používať na odličovanie pleti- stačí namočiť vodou. Takúto vlhkú hubku používate ako akýkoľvek odličovací tampón. Po odlíčení prepláchnete pomocou mydla a necháte vysušiť. Pri dennodennom používaní vydrží asi pol roka.
Ideálna pre starostlivosť o novorodencov. 

Hnedá farba je pre hubky prirodzená, bielením nadobúdajú jemne žltkastý nádych.

Morská hubka

Ak chcete, aby Vám hubky vydržali v dobrej kvalite čo najdlhšie, po každom použití ich zbavte vody stlačením, nie žmýkaním. Ak sú znečistené (napr. zbytkami líčidiel), prepláchnite ich mydlovou vodou, vytlačte vodu a nechajte voľne uschnúť na vzduchu.

Hubky môžete použiť aj na maľovanie stien či tvorenie s deťmi.