Masáž a čistenie tváre, tvárový peeling

Zdravá a svieža pokožka tváre urobí vždy lepší dojem ako akýkoľvek make-up. Práve preto je masáž tváre pomocou kefky taká populárna. Je takmer zadarmo, zaberie len pár minút pred spaním a už o pár dní uvidíte rozdiel.

Jej výhody by sa dali zhrnúť do troch bodov:

  • peeling - štetiny kefky odstraňujú pri masáži odumreté kožné bunky a podporujú výmenu buniek, takže pokožka je hladšia a jasnejšia
  • zlepšuje sa prekrvenie, takže tkanivá sú lepšie zásobované kyslíkom aj živinami, čo podporuje hojenie a znižuje zápal, a zároveň sa zvyšuje odtok nepotrebných a odpadových látok z pokožky krvným obehom do obličiek
  • pri masáži kefou sa otvárajú a uvoľňujú póry a odstraňujú nečistoty z pokožky, takže aj vstrebávanie kozmetiky je účinnejšie. Výživné a ošetrujúce zložky sa dostanú hlbšie do pokožky a dosiahnete tak lepšie výsledky.

Masáž tváre, peeling na tvár

 

To, akú kefku si vyberiete, záleží od toho, ako často ju chcete používať. Kefka s kozím vlasom je veľmi jemná, takže ju môžete používať aj na jemné každodenné čistenie tváre podobne ako morské hubky, ktoré môžete použiť aj namiesto odličovacieho tampónu.

Kefka na masáž tváre, čistenie tváre

Ostatné kefky sú s pevnými štetinkami a sú vhodné na občasný peeling. Kefka s ionizujúcimi štetinkami sa používa hlavne na suchú peelingovú masáž, pri ktorej sa vrchná pokožka nielen zbavuje odumretých buniek (vďaka ionizujúcemu efektu o to intenzívnejšie), ale aj produktov metabolizmu buniek. Neodporúča sa používať kefku na peeling častejšie ako 2-3 krát týždenne.

Ideálny čas na masáž tváre a jej čistenie je večer. Bude mať do rána dosť času na upokojenie a na vstrebanie výžívných látok z krému či oleja.

 

POSTUP PRI MASÍROVANÍ:

Tvár a krk navlhčite, môžete použiť aj mydlo alebo obľúbený čistiaci gél či mlieko.

Dekolt a krk: Jemne postupujte smerom od dekoltu k brade, následne od brady po lícnych kostiach smerom k ušiam. Striedajte priame pohyby kefkou s krúživými.

Brada: Pri masáži brady striedajte smer od brady k perám a krúživé pohyby. 

Líca: Striedajte krúživý špirálový pohyb s jemnými pohybmi od úst a nosa smerom k ušiam a spánkom.

Čelo: Pri čele striedajte priamy pohyb od stredu čela smerom ku krajom s krúživými pohybmi rovnako od stredu smerom ku krajom.

 

Pri masáži tváre kefkou sa vyhnite oblasti očí a úst. Na kefku netlačte, štetiny sa musia tváre dotýkať iba zľahka. Ak sa moc ohýbajú, masáž nie je tak účinná.

Po masáži sa odporúča použiť arganový olej, pretože je bohatý na vitamíny A, E, C a skupiny B, takže výrazne spomaľuje starnutie pleti a tvrobu vrások. 

Extra tip: Vyskúšajte po čistení tvárovú gymnastiku (face yoga) a budete prekvapené, čo to urobí s Vašou pleťou :-)

Upozornenie: Ak máte ekzém, psoriázu alebo poranenú pokožku, masáž pomocou kefky sa neodporúča.