Život bez plastov - kniha

Komplexný teoreticko-praktický pohľad na používanie plastov u bežného spotrebiteľa. V knihe Život bez plastov nájdete tipy a návody na vylúčenie plastov z Vášho života.
Kód: 14349
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
9,50€

Autori knihy Život bez plastov opisujú krok za krokom, ako začať s analýzou používania plastov u seba, hľadať alternatívy a vytvoriť ich jednoduché náhrady.

Hlavnou myšlienkou knihy je snažiť sa podporiť zdravie svojej rodiny, šíriť bezplastové povedomie a vyžarovať pozitívnu energiu na pomoc životnému prostrediu.

Cieľom knihy Život bez plastov je zvýšiť povedomie čitateľov o výrobkoch obsahujúcich BPA, polystyréne a ďalších jednorazovo používaných plastoch a ponúknuť predstavu o neškodných, cenovo prístupných alternatívnych výrobkoch, ktoré sa dajú používať opakovane.

Keď prestanete používať plasty, bude to znamenať menšiu záťaž životného prostredia, menšiu hrozbu pre voľne žijúce zvieratá a podporu lokálnych podnikateľov, pričom váš život bude zdravší a jednoduchší.

Teoretické znalosti sú podložené množstvom štúdií a tie praktické každodenným životom autorov, ktorí dokazujú, že sa to dá.

Kniha prinúti človeka premýšľať, rozšíri mu obzory - každý si z nej môže niečo odniesť a ktovie, možno sa k nej časom i vrátiť.

Kapitoly:

  1. Identifikácia problému: Cesta k životu bez plastov
  2. Báječný život bez plastov podľa Paretovho princípu: Rýchly návod na začiatok
  3. Poznajte svoje plasty a alternatívy. Naše plastické mozgy: Odkliaľ prišiel plast a čo to vlastne je?
  4. Skoncujte s plastami okolo seba: Ako si vytvoriť zdravší domov
  5. Cestovanie bez plastov: Balenie občerstvenia
  6. Podpora bezplastového spôsobu života: Bezplastový život v rodine, v práci a pri stretnutí s kamarátmi
  7. Na záver: Nevyhnutnosť života bez plastov

Z anglického originálu LIFE WITHOUT PLASTIC: The Practical Step-by-Step Guide to Avoiding Plastic to Keep Your Family and the Planet Healthy (Page Street Publishing Co., Salem 2017) preložila Terézia Šinková.

190 strán, slovenský jazyk.

Autori: Jay Sinha a Chantal Plamondonová

Rok vydania: 2018

 

Vlastnosti
materiál papier
rozmery 191 strán; 23cm x 15cm
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Lufa - prírodná špongia - min. 50cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa - špongia sa využíva ako ekologická hubka na riad. Nastrihá sa na kúsky aké potrebujete. Z jednej lufy vyjde cca 10 hubiek. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
5,60€

Bezodpadová hubka zelená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€

Lufa - prírodná špongia - 15cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa sa využíva ako ekologická hubka na riad. Malá lufa sa nastrihá na kúsky aké potrebujete. Z jednej malej lufy vyjdú cca 4 hubky. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
2,20€

Šampúch Ponio - cukrová pivonka - 30g

Žihľavový šampúch s esenciálnymi olejmi z ylang-ylang, hrejivého klinčeka, grapefruitu a pomaranča. Jeho vôňa je sladká, kvetinová. Šampón je vhodný na normálne vlasy - krásne pení, dočista umyje, vlasy nezaťaží.
4,50€