Ulrich - prací gél s lanolínom na vlnu, hodváb, kožu

Prací gél - na vlnu, hodváb a prateľné kože - čistí a ošetruje. Je vyrobený zo znovuobnoviteľných surovín, bez palmového oleja a petrochemických látok.
Kód: 1524103
: Ulrich
Dostupnosť: Kontaktujte nás
9,00€

 Prací gél, tak ako všetky výrobky ULRICH zodpovedá smerniciam nemeckého Spolku pre ochranu zvierat. Obsah prírodnej kyseliny mliečnej znižuje usadzovanie vodného kameňa, preto třeba netreba používať zmäkčovač. 

Použitie:
20 ml (dva uzávery) na 2,5 kg suchého prádla pre všetky stupne tvrdosti vody. Dbajte na pokyny na pranie, ktoré sú vyznačené na oblečení.
Obsah vystačí na cca 25 praní.

Certifikát NATURE CARE PRODUCTS (EcoControl).

Chráňte životné prostredie a dbajte na odporúčané dávkovanie.

Vyrobené v Nemecku.

Chráňte životné prostredie a dbajte na odporúčané dávkovanie.

Vyrobené v Nemecku.

Info - starostlivosť o vlnu:

Vlna je prírodný materiál s úžasnými vlastnosťami - izoluje, aj keď je mokrá, v horúcich dňoch Vás jemné merino naopak bude chladiť, má samočistiace vlastnosti (častokrát oblečenie stačí iba vyvetrať), ak je impregnovaná lanolínom, je nepremokavá. 
 
Mydlo a všetky zásadité pracie prostriedky poškodzujú vlnené vlákno a robia ho tak lámavým. Rovnako aj vysoké teploty.
Preto by pracie prostriedky mali byť kyslé - zvyčajne sú špecálne označené, že sú vhodné na vlnu a hodváb.
 
Bezpečnejšie je vlnu prať ručne, pretože aj niektoré práčky môžu mať pri vlnenom programe skokovú zmenu teploty (napr. opláchnutie teplého svetra ľadovou vodou), čo vedie k sfilcovateniu a zrazeniu vlny.
 
A ako oprať vlnený sveter, kuklu či tričko?
Naplňte umývadlo 30°C vodou, rozpustite prací prostriedok a oblečenie do neho ponorte aspoň na 10 minút. Občas oblečením pohmyrte, ale vyvarujte sa šúchaniu textílií o seba ako keď periete ponožky - poškodili by ste vlákna svetra.
Napokon dvakrát prepláchnite oblečenie v čistej vode s podobnou teplotou.
A teraz tá najdôležitejšia vec - oblečenie nežmýkajte v rukách ako sa prádlo zvyčajne žmýka. Iba vodu vytlačte tým, že postláčate oblečenie o umývadlo. Napokon ho zabaľte do uteráka - prebytočnú vodu uterák odsaje, a nechajte voľne usušiť vo vodorovnej polohe, aby sa nevyťahalo.
Oblečenie rovnako skladujte radšej poskladané ako zavesené.
A hlavne, ak odkladáte sveter na leto do skrine - vložte ho tam opraný. Hmyz má radšej špinu ako čistotu a do skrine vložte lepové pásy. Tie nezabíjajú hmyz chémiou, ale privábia samčekov feromónom, takže samičky nekladú oplodnené vajíčka. Je to určite bezpečnejšie a zdravšie ako insekticídy.
Vlastnosti
zloženie <15% neiontové tenzidy <15% aniontové tenzidy < 5% mýdlo
objem 500ml
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Čajová sviečka z včelieho vosku - bez obalu

Ručne odlievané čajové sviečky z pravého slovenského včelieho vosku bez prímesí. Jedna sviečka horí cca 6 hodín. Bez hliníkového obalu, a teda bez odpadu. :)
0,80€

Sieťové vrecká na ovocie a zeleninu MS - 2ks

Vyrobené z biobavlny a úplne skompostovateľné. Náhrada za plastové jednorázové vrecúška, ktoré sa po 1-2 použitiach pretrhnú. Do sieťových vreciek naložíte a odvážite pomaranče, jablká, rajčiny, kaleráb, cibuľu, zemiaky...
5,50€ 4,90€

Plátené vrecko na výrobu rastlinného mlieka

Vyrobené z biobavlny. Úplne skompostovateľné.
2,50€

Mini pohárik

Nielen na zubnú pastu.
0,60€