Ulrich - prací gél bez lanolínu na vlnu, hodváb, kožu

Prací gél pre deti - na vlnu, hodváb a prateľné kože - čistí a ošetruje. Je vyrobený zo znovuobnoviteľných surovín, bez palmového oleja a petrochemických látok.
Kód: 1524104
: Ulrich
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
9,50€

Prací gél, tak ako všetky výrobky ULRICH zodpovedá smerniciam nemeckého Spolku pre ochranu zvierat. Obsah prírodnej kyseliny mliečnej znižuje usadzovanie vodného kameňa, preto netreba používať zmäkčovač. Neobsahuje lanolín, ten je nahradený rastlinnou zložkou.

Použitie:
20 ml (dva uzávery) na 2,5 kg suchého prádla pre všetky stupne tvrdosti vody. Dbajte na pokyny na pranie, ktoré sú vyznačené na oblečení.
Obsah vystačí na cca 25 praní.

Certifikát NATURE CARE PRODUCTS (EcoControl).

Chráňte životné prostredie a dbajte na odporúčané dávkovanie.

Vyrobené v Nemecku.

Info - starostlivosť o vlnu:

Vlna je prírodný materiál s úžasnými vlastnosťami - izoluje, aj keď je mokrá, v horúcich dňoch Vás jemné merino naopak bude chladiť, má samočistiace vlastnosti (častokrát oblečenie stačí iba vyvetrať), ak je impregnovaná lanolínom, je nepremokavá. 
 
Mydlo a všetky zásadité pracie prostriedky poškodzujú vlnené vlákno a robia ho tak lámavým. Rovnako aj vysoké teploty.
Preto by pracie prostriedky mali byť kyslé - zvyčajne sú špecálne označené, že sú vhodné na vlnu a hodváb.
 
Bezpečnejšie je vlnu prať ručne, pretože aj niektoré práčky môžu mať pri vlnenom programe skokovú zmenu teploty (napr. opláchnutie teplého svetra ľadovou vodou), čo vedie k sfilcovateniu a zrazeniu vlny.
 
A ako oprať vlnený sveter, kuklu či tričko?
Naplňte umývadlo 30°C vodou, rozpustite prací prostriedok a oblečenie do neho ponorte aspoň na 10 minút. Občas oblečením pohmyrte, ale vyvarujte sa šúchaniu textílií o seba ako keď periete ponožky - poškodili by ste vlákna svetra.
Napokon dvakrát prepláchnite oblečenie v čistej vode s podobnou teplotou.
A teraz tá najdôležitejšia vec - oblečenie nežmýkajte v rukách ako sa prádlo zvyčajne žmýka. Iba vodu vytlačte tým, že postláčate oblečenie o umývadlo. Napokon ho zabaľte do uteráka - prebytočnú vodu uterák odsaje, a nechajte voľne usušiť vo vodorovnej polohe, aby sa nevyťahalo.
Oblečenie rovnako skladujte radšej poskladané ako zavesené.
A hlavne, ak odkladáte sveter na leto do skrine - vložte ho tam opraný. Hmyz má radšej špinu ako čistotu a do skrine vložte lepové pásy. Tie nezabíjajú hmyz chémiou, ale privábia samčekov feromónom, takže samičky nekladú oplodnené vajíčka. Je to určite bezpečnejšie a zdravšie ako insekticídy.
Vlastnosti
zloženie Složení podle směrnice EU 648/2004: <15% neiontové tenzidy (kokosový olej) < 5% aniontové tenzidy (kokosový olej) < 5% rostlinné mýdlo kyselina mléčná voda, benzylalkohol
objem 500ml
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Klasické žiletky Mühle -10ks

Pre mužov, ktorí majú radi klasiku a príjemné veci.
2,50€

Nerezová desiatová dóza - utesnená

Nerezová dózička s tesnením, na zatváranie s klipmi. Vďaka nízkej váhe a rozmeru "tak akurát" sa hodí na čokoľvek na zahryznutie vonku, v práci, v škole alebo na výletoch.
11,60€

Klasický holiaci strojček so zavretým hrebeňom - strieborný

Pre mužov aj ženy, ktorí majú radi klasiku.
28,00€

Hubka - modrá lúka

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom severskom dizajne. Kompostovateľná.
2,60€