Udržateľný riad

Ak hľadáte kvalitnú panvicu či hrniec, na ktorom sa nebude jedlo pripekať, spoľahnite sa na kvalitu, ktorú poznali už naše babičky – na liatinu. Vyberte si panvicu, ktorá je nielen kvalitná, ale aj zdravá – pre Vás aj pre životné prostredie.

Nevýhodou akejkoľvek teflónovej, keramickej či titánovej panvice je, že sa z použitého materiálu uvoľňujú do jedla čiastočky v podobe atómov či molekúl. Vo väčšine prípadov ide o syntetické látky, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie.

Aj z liatinovej panvice sa uvoľňujú látky do jedla. Keďže liatinové panvice Skeppshult sú vyrábané tradičným spôsobom iba z prísne kontrolovaných prírodných surovín z lokálnej ťažby, do tela nedostávate jedy, ale – železo. Tým predchádzate vzniku anémie, ktorou trpí dnes veľká časť obyvateľstva. Kompletné chemické zloženie liatiny Skeppshult môžete vidieť tu.

Pozor však na liatinové panvice, ktoré nie sú z kontrolovanej výroby. Môžu byť vyrobené zo železného šrotu - odpadu a obsahovať i uvoľňovať škodliviny do jedla. Každá panvica či hrniec značky Skeppshult je vyrobená vo Švédsku zo švédskej rudy - na rozdiel od iných „švédskych“ liatinových panvíc,ktoré sú vyrábané v Číne. Tie sa iba tvária ako švédske, pretože Skeppshult je jediná zlieváreň vo Švédsku, ktorá vyrába kuchynský riad.

To, že je riad vyrábaný vo Švédsku a nie v Číne, má niekoľko praktických dôsledkov:

  •   celý proces výroby je pod neustálou kontrolou zo strany majiteľov a úradov EÚ
  •   vyrába sa z najkvalitnejších surovín
  •   dbá sa na ekologický aspekt  výroby
  •   dodržujú sa etické princípy pri výrobe 
  •   eliminuje sa vplyv prepravy tovaru od výrobcu k zákazníkovi na životné prostredie

Každý produkt prejde priemerne 10-násobnou kontrolou, kým opustí výrobnú halu. Práve preto iba Skeppshult dáva na svoje výrobky 25-ročnú záruku. (Iné liatinové panvice a hrnce majú záruku na liatinu iba dva roky). Celý sortiment liatinového riadu výrobcu Skeppshult si môžete pozrieť aj v tomto KATALÓGU.

Ak hľadáte lacné riešenie, je pre Vaše zdravie vhodnejšie nájsť staré poctivé liatinové hrnce napríklad v bazári. Tie boli vo väčšine prípadov kvalitnejšie, ako dnes dovážaný riad z Číny.  Ak hľadáte kvalitu, jediná možnosť je Skeppshult.

O starostlivosti o liatinový riad sa dočítate na našom blogu.

Panvice, hrnce aj pekáče môžete používať na všetky typy sporákov - elektrické, indukčné, plynové, sklokeramické i na otvorenom ohni.

Pri objednávke akéhokoľvek produktu firmy Skeppshult (s výnimkou produktov v kategórii "Doplnky") máte poštovné v rámci SR zdarma.

Pri objednávke viacerých kusov (2 a viac) liatinového riadu poskytujeme zľavu - nad 200€ - 5%, nad 350€ - 10%, nad 500€ - 15%. Zľavu Vám uplatníme pri potvrdení objednávky (v automaticky generovanom e-maili ešte nebude zohľadnená.) Zľava sa neuplatňuje na tovar v akcii a pri nákupe 1ks liatinového riadu, ktorého hodnota je nad 200€.