Tablety do umývačky TV - 30ks

Účinné, udržateľné a užívateľsky komfortné tablety do umývačky si poradia s mastnotou aj odolnými škvrnami. Neobsahujú žiadne syntetické vône, ktoré by zostávali na riade. Vďaka šetrnému zloženiu vyhovujú aj čističkám odpadových vôd. Tablety nie sú jednotlivo zabalené, takže nevzniká zbytočný odpad. Spĺňajú náročné kritériá popredného európskeho certifikátu Ecogarantie.
Kód: 778147
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
7,90€

Biologicky plne rozložiteľné tablety do umývačky sú vytvorené len zo šiestich surovín rastlinného a minerálneho pôvodu. 

Sú ideálne, pokiaľ:

 • budete umývať pri teplote vyššej než 55 °C
  Súčasťou tabliet je perkarbonát sodný, ktorý pri teplotách od 55 °C odmasťuje a bieli. Pre umývanie silne znečisteného riadu odporúčame nastaviť čo najvyššiu teplotu. Uľahčíte tiež tak prácu prírodným tenzidom, ktoré odstraňujú mastnotu a zvyšky. Pri používaní krátkych programov, alebo programov s nižšími teplotami, sa v umývačke viac usádzajú nečistoty a mastnota a upcháva sa sitko filtra.
 • je pre vás šetrné zloženie prostriedkov, ktoré denne používate, prioritou
  Zloženie tabliet nezanechávajú na riade ani v prírode látky, ktoré by mohli škodiť. Ich účinnosť, okrem perkarbonátu, zaisťujú aj nové prírodné neiontové tenzidy.
 • preferujete vegánske prostriedky
  Tablety sme vyvinuli na rastlinnej a minerálnej báze, nenájdete v nich žiadne živočíšne zložky.
 • dávate prednosť prostriedkom bez parfumov
  Tablety neobsahujú syntetické parfumy, ktoré by mohli rušiť pôžitok z jedla a pitia, ani esenciálne oleje.
 • chcete sa o svoj domov starať udržateľným spôsobom
  Čisté zloženie drogérie je pre nás základ. Okrem toho sa snažíme minimalizovať množstvo obalového materiálu, preto jednotlivé
 • tablety nie sú balené. Dózy sú vyrobené zo 100 % recyklovaného a recyklovateľného plastu (HDPE). Vďaka nášmu celkovému prístupu tento produkt spĺňa prísne kritériá najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie

Tablety do umývačky pre vás lisuje tabletovačka Láskatož vyrobená v roku 1989, ktorá takmer skončila v šrote. Po generálnej oprave, pri ktorej tento lis dostal aj ružový lak, chrlí 1 000 tabliet za hodinu. Tona železa a elektroniky neskončila zbytočne v odpade a Láskatož vo svojom predĺženom živote prispieva k znižovaniu chemickej záťaže, ktorá je spojená s naším každodenným fungovaním.

POUŽITIE: Do zásobníka umývačky vložíme jednu tabletu. Dotýkame sa jej výhradne suchými rukami.Potom už stačí len nastaviť umývačku podľa pokynov výrobcu. Tablety fungujú aj pri nízkych teplotách a v ECO režime. Pre optimálny výsledok odporúčame programy s vyššou teplotou umývania (nad 55 °C).

SKLADOVANIE: Tablety vždy skladujte v dobre uzavretom obale bez prístupu vzduchu a vlhkosti (spôsobuje rozpadanie tabliet).

 

Tableta sa nerozpustila. Čo mám robiť?

Spravidla pri krátkych programoch sa môže stať, že v zásobníku zostane časť tablety. V takom prípade odporúčame nastaviť dlhší program s teplotou umývania vyššou než 55 °C. Pri umývačkách, kde tableta padá do držadla horného koša, sa uistite, že je riad naskladaný podľa pokynov výrobcu, aby sa k tablete dostalo dostatočné množstvo umývacej vody. Pokiaľ by ťažkosti pretrvávali, môžete vyskúšať náš gél do umývačky riadu, ktorý sa ľahšie rozpúšťa a je účinný už od 40 °C.

Tablety sa mrvia, sú v poriadku?
Rozpadávanie tabliet môže spôsobovať navlhnutie, preto ich vždy skladujte v dobre uzatvorenom obale. Tablety sa tiež môžu otĺcť pri preprave. Nechceli sme ich však baliť jednotlivo, aby pri ich používaní nevznikal zbytočný odpad. Mrvenie nemá vplyv na funkčnosť produktu, vzniknutý prášok môžete pridať do zásobníka umývačky.

Prečo sú tablety v plastovej dóze?
Papierová krabica síce vyzerá ekologickejšie, tablety by ale museli byť jednotlivo balené do plastovej, či inej fólie, aby nenavlhli. Výrobca nechce používať jednorazové obaly, alebo rozpustné bioplasty. Preto sa rozhodli tablety baliť do plastových dóz, ktoré môžete znovu doplniť v bezobalových predajniach, alebo pre ne môžete nájsť iné využitie. Navyše sú vyrobené zo 100 % recyklovaného polyetylénu, ktorý pochádza z vytriedeného odpadu, a po konci životnosti sa dóza môže znova recyklovať. Opakovane využiteľný plastový obal u nich z týchto dôvodov jednoznačne víťazí nad jednorazovým papierovým.

 

Chemický minimalizmus: Suroviny pre našu drogériu volíme tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Výrobok neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, syntetické parfémy ani farbivá.

 

Čistiace prostriedky Tierra Verde sú vyrobené v Českej republike

 

 
Vlastnosti
zloženie 5 -< 15 % neiontové povrchovo aktívne látky, < 5 % bieliace činidlá na báze kyslíku, chelatačné činidlo MGDA, uhličitan sodný, kremičitan sodný, citrát sodný
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Kompostovateľné vrecia na odpad Eko Status - 15l - 25ks

Bio kompostovateľné vrecia na odpad s objemom 15l vyrobené z rastlín. Vhodné na zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu z domácností. V rolke je 25ks.
3,80€

Kovový hrebeň na vši - Kúzelný všiváčik

Malé, ale efektívne antikórové riešenie pre nepríjemných obyvateľov detských vláskov - vši. Kovový hrebeň na vši Nitty Gritty (všiváčik) je overený funkčný výrobok - hustý, pevný, zničí vši aj hnidy vo vlasoch. Pokožku hlavy nepoškriabe. Vlasy treba pred použitím navlhčiť a dobre rozčesať.
16,20€

Bezodpadová hubka modrá

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€

Bezodpadová hubka zelená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€