Nezábudka a divozel 2 - kniha

Kniha, ktorá Vaše deti naučí byť ekoaktivistami :-) Vyberte sa s Nezábudkou a Divozelom na dovolenku k moru, kde na vlastnej koži zistia, že aj ďaleko od Slovenska sa ľudia potýkajú so znečisťovaním prírody. Súrodencov bude cestou sprevádzať množstvo detských hrdinov, ktorí reálne existujú, a spoločne budú čistiť pláže, moria aj oceány. Ku každej knižke je pribalená bambusová slamka v látkovom puzdre. :-)
Kód: 143126
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
15,00€

Vyberte sa s Nezábudkou a Divozelom k moru! Na dovolenke zistia, čo trápi domácich obyvateľov, ktoré nepotrebné predmety číhajú v moriach a čo všetko znečisťuje oceány. Naučia sa, ako môžu pomôcť prírode a ako neplytvať jedlom. Dozvedia sa, čo sa robí s oblečením, ktoré už nikto nechce a ako sa ešte dá použiť odpad. Zažijú rôzne dobrodružstva a nadviažu nové priateľstvá s deťmi, ktoré reálne pomohli prírode a vďaka tomu sa pre Nezábudku a Divozela stali vzorom. Užite si spoločne s nimi dovolenku a spoznajte, že meniť svet, môžeme už dnes.

Za každou kapitolou sú doplnené environmentálne zamerané otázky, ktoré majú preveriť pozornosť dieťaťa.

Deti veľmi rady napodobňujú to, čo vidia. Najviac ich však ovplyvňujú ľudia v ich najbližšom okolí. Okrem rodičov sú to najmä staršie deti, ktorým sa snažia vyrovnať. Je preto dôležité, aby tieto vzory boli pozitívne. V tejto knižke nájdete hneď niekoľko detských hrdinov
z reálneho života, ktoré zobrali zodpovednosť do vlastných rúk a ukázali svetu, že s pomocou prírode netreba čakať do dospelosti. Na základe týchto reálnych vzorov sa deti vďaka knižke naučia, ako možno šetrne využívať predmety, s ktorými prichádzajú denne do styku, a ako postupne znižovať tvorbu odpadu.

V príbehu sa deti stretnú s inšpiratívnymi osobnosťami ako:

 • Natália Pažická
 • Greta Thunberg
 • Flossie Donnelly
 • Nadia Sparkes
 • Samir Lakhani
 • Katie Peck
 • Alex Schulze
 • Andrew Cooper

Za príbehom sú bonusy:

 • Viete, kto je..., kde budú odkazy na detských hrdinov. Deti tak môžu zistiť viac o deťoch a teenageroch, ktorí reálne existujú a už v mladom veku boli inšpiráciou pre celý svet.
 • Niekoľko zaujímavostí, kde budú lepšie vysvetlené anglikanizmy, ktoré sa u nás udomácnili a sú spomenuté v texte. Zároveň priblížia deťom zaujímavé projekty, ktoré fungujú vo svete a napomáhajú chrániť prírodu.
 • Mapka Slovenska, kde budú označené predajne, ktoré predávajú prírodné výrobky, sú bezobalové, alebo inak pomáhajú svojimi výrobkami šetriť prírodu.
 • Darček ku knižke

  Ku každej knižke posielame bambusovú slamku s kefkou na čistenie v krásnom látkovom puzdre. Tá bude skvelou náhradou za plastové slamky, ktoré deti používajú pri pití nápojov. Pri pití horúcich nápojov nepopáli pery a deti si na nej pri zakusnutí nevylámu zúbky :)

Autor: Matej Zámečník

Ilustrácie: Lucia Grejtáková

vydané: 2019

80 strán

Vlastnosti
materiál recyklovaný papier
zloženie 80 strán
rozmery 162×237 mm
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Hubka - zvončeky

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom severskom dizajne. Kompostovateľná.
2,50€

Ecopal - ekologický podpaľovač

Skutočne ekologický podpaľovač. Na jednoduché a bezpečné zapálenie ohňa. Vhodný do krbov, pecí, táborákov a grilov.
3,90€

Nezábudka a divozel - kniha so semiačkami

Kniha Nezábudka a divozel naučí Vaše deti byť ekoaktivistami :-) Ku každej knihe posielame darček - drevenú ceruzku so semiačkami, ktoré si dieťa môže zasadiť.
15,00€

Malá kefka na ruky s obrázkom

Malá kefka na ruky a nechty s motívom zvieratiek. Drevená obrázková kefka môže byť motiváciou pre deti na to, aby si pravidelne čistili a umývali ruky. :-) S prírodnými štetinami - kompostovateľná. Momentálne máme skladom kefky s týmito obrázkami (posledná foto) - ak chcete konkrétny obrázok, napíšte nám do poznámky ;-).
3,80€