Odstraňovač vodného kameňa - kyselina citrónová 1kg

Bez kyseliny citrónovej si upratovanie nevieme predstaviť. Preto ju ponúkame v rôznych baleniach.
Kód: 391934
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
10,20€

Kyselina citrónová poslúži v domácnosti na čistenie a úspornejšiu prevádzku umývačiek riadu, práčok, varných kanvíc, kávovarov. Skvele vyčistí usadený vodný kameň vo WC, roztokom sa dajú vyčistiť kúpeľňové a kuchynské povrchy alebo aj terakotové kvetináče (video návod).

A môžete ju použiť aj na výrobu domácej plastelíny. Recept nájdete nižšie.

Návod na použitie:

Práčka a umývačka riadu: Nasypeme 1 hrnček (cca 200 g) prášku do bubna prázdnej práčky alebo na dno prázdnej umývačky a spotrebič zapneme na prací/umývací cyklus pri teplote 50-60 °C. Po zahriatí vody spotrebič vypneme a 30 minút necháme pôsobiť. Potom program dokončíme, vrátane preplachu vodou.

Kávovary: 1 lyžicu (cca 15 g) rozpustíme v teplej vode, vlejeme do kávovaru a necháme prejsť varným cyklom. Potom prepláchneme čistou vodou.Varné kanvice: Kanvicu naplníme vodou, pridáme 1 lyžicu (cca 15 g) a privedieme k varu. Kanvicu vypneme a necháme cca 30 minút pôsobiť. Potom vylejeme a dôkladne vypláchneme vodou.Horúci roztok zostávajúci po čistení spotrebičov môžeme využiť na čistenie WC i kúpeľňových a kuchynských povrchov. Prípravok nepoužívajte na hliníkové nádoby.Návod na domácu výrobu plákadla: Zmiešame 1 l vlažnej vody a 150 g kyseliny citrónovej. Môžeme navoňať obľúbenou prírodnou silicou. Dávkujeme 30-45 ml podľa tvrdosti vody do zásobníka na aviváž.Prípravok nepoužívajte k čisteniu hliníkových nádob.

Domáca plastelína:

  • 500g hladkej pšeničnej múky (lepšia je biela ako celozrnná)
  • 150g soli
  • 3 polievkové lyžice kyseliny citrónovej 
  • 500ml vody
  • 6 polievkových lyžíc rastlinného oleja.
  • potravinové farbivo (práškové)

Osobitne si zmiešame suché suroviny.

Pozn.: Ak chcete robiť viac farebných plastelín, do zmesi nedávajte farbivo. Tie pridáte až na koniec do už vyrobenej plastelíny. Následne ho treba poctivo do plastelíny zapracovať. Ak chcete urobiť iba plastelínu jednej farby, farbivo už môžete pridať. Ušetríte si tým veľa času :-)

Do vriacej vody dáme olej a všetko spolu zmiešame, vypracujeme hladké cesto a plastelína je hotová. V chladničke v uzatvárateľlnom vrecku vydrží celé mesiace. 

Ak sa Vám dostane na oblečenie alebo do koberca, stačí počkať pár hodín. Plastelína uschne a jednoducho ju vykefujete.  

 

VAROVANIE: Spôsobuje vážne podráždenie očí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky. Noste ochranné rukavice. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a pokial je možné ich lachko vybrat. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhladajte lekársku pomoc / ošetrenie. Uchovávajte mimo dosah detí.

Čistiace prostriedky Tierra Verde sú vyrobené v Českej republike

Vlastnosti
hmotnosť 1000 g
zloženie 100 % kyselina citronová. Kyselina citrónová je potravinárskej kvality, nie je však určená pre vnútorné použitie.
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Lufa - prírodná špongia - min. 50cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa - špongia sa využíva ako ekologická hubka na riad. Nastrihá sa na kúsky aké potrebujete. Z jednej lufy vyjde cca 10 hubiek. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
5,60€

Bezodpadová hubka zelená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€

Čajová sviečka zo sójového vosku - bez obalu

Ručne odlievané čajové sviečky zo sójového vosku. Vhodné aj pre vegánov. Bez hliníkového obalu, a teda bez odpadu. Jedna sviečka horí cca 3-4 hodiny.
0,80€

Bezodpadová hubka červená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€