ospravedlňujeme sa, tovar je momentálne nedostupný

Foodcycler Sage - elektrický kompostér

Foodcycler - elektrický kompostér, ktorý Váš kuchynský bioodpad za pár hodín premení na sypkú suchú zmes podobnú sypanému čaju, ktorou môžete prihnojiť kvety v byte aj v záhrade. Skutočne funkčné riešenie, pre tých, čo nemajú inú možnosť kompostovania a riešia zápach a mušky v smetnom koši. Foodcycler bol raz použitý - známky použitia sú na vedierku v podobe malých "odrenín" ako je vidieť na tretej fotografii.
Kód: 143139
Dostupnosť: Kontaktujte nás
499,00€
329,00€

Až takmer polovicu odpadu z domácnosti tvorí bioodpad. Ak cítite zápach zo smetného koša, je to práve bioodpad, ktorý sa za nedostatku vzduchu rozkladá okrem iného aj za vzniku metánu a CO2. Rovnaký proces prebieha aj na skládkach. Skompostovanie bioodpadu je bez zápachu a produktom je výživný humus (možno ho kupujete v obchode ako substrát pre rastliny).

Ak  nemáte príležitosť na kompostovanie (v záhrade, komunitné) alebo Vám nevyhovuje chovať dážďovky,  Foodcycler - elektrický kompostér je pre Vás výborným riešením. Je taktiež finančne dostupnejší ako bežné elektrické kompostéry – stojí menej ako ¼ ceny.

Výsledkom procesu nie je kompost v pravom zmysle slova. Ide o substrát podobný vysušenému čaju:

 - zredukovaný na cca 1/10 objemu 

 - bez zápachu ho môžete skladovať celé mesiace

 - v prírode je jednoducho rozložiteľný - môžete ho zaniesť do lesa pri prechádzke.

Foodcycler je skladný – umiestniť ho môžete na kuchynskú linku (kde vďaka jeho elegantnému vzhľadu bude ozdobou), do skrinky alebo na miesto, kde ste predtým mali odpadkový kôš – ten už s Foodcyclerom potrebovať nebudete. 😊

Foodcycler je úsporný - jeden cyklus spracovania spotrebuje 1kWh, čo je menej ako spotrebuje na jeden cyklus Vaša umývačka riadu či práčka.

Dokáže spracovať živočíšny aj rastlinný odpad, vrátane mliečnych výrobkov, zvyškov mäsa, menších kostí, zvyškov zeleniny ovocia, dokonca i zvyšky krmiva pre zvieratá.

Jediné, čo nedokáže spracovať sú veľké tvrdé kosti (bravčové, hovädzie), kukuričné klasy a šupy z nich, sladkosti, žuvačky, tvrdé kôstky a tvrdé škrupiny z orechov a kuchynské oleje/tuky vo veľkom množstve. 

Do vedierka naložíte cca 2l bioodpadu - nasekaného na menej ako 20cm dlhé kusy a zapnete Foodcycler. V prípade vňaťkového odpadu (vňať z mrkvy, petržlenu, póru) je nutné ho nasekať na kratšie kúsky!

Počas spracovávania odpadu, ktoré trvá 4-6 hodín, nie je zariadenie vôbec hlučné a vďaka kvalitným uhlíkovým filtrom nie je cítiť žiaden zápach – stačí ich pravidelne meniť. Odporúčaná doba na menenie filtrov je cca každé 4 mesiace, no záleží na tom, aký odpad spracováva. Ak budete mať pocit, že zapácha, je potrebné filtre vymeniť skôr. 

Odpad vo Foodcycleri sa spracováva v 4 fázach: vysušenie, rozomletie, vysušenie a vychladenie – proces prebieha pri teplote 170°C, aby zaručil hygienizáciu odpadu.

Systém senzorov monitoruje obsah a určuje dĺžku jednotlivých fáz, aby bol odpad spracovaný v čo najkratšom čase a do podoby suchého substátu, ktorý je sterilný, bez patogénov, nezapácha, ani naň nejdú vínne mušky. Suchý substrát je približne 10% pôvodného objemu a dá sa využiť na prihnojenie izbových rastlín – stačí ho zmiešať s inou pôdou v pomere 1:10. Substrát sa do 3 týždňov rozpadne a obohatí pôdu na Vašej záhradke.

 

Atribúty:

  •         Spotreba: 1kWh na jeden cyklus
  •         Kapacita: 2l vlhkého odpadu
  •         Doba trvania cyklu: v priemere 6 hodín
  •         Vlastnosti: prevádzka bez hluku a bez zápachu
  •         Dĺžka pripájacieho kábla: 1,4m

 

Čokoľvek by ste sa potrebovali opýtať ohladne elektrického kompostéra, radi vám vysvetlíme. Stačí napísať alebo zavolať.  

 

Ďalšie zaujímavé info o elektrickom kompostéri: https://www.greenhome.sk/foodcycler/

 
Vlastnosti
rozmery šírka 28cm x hĺbka 32cm × výška 35 cm
hmotnosť 9kg
objem 2l
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Made Sustained Knight - náhradné tesnenie

Náhradné silikónové tesnenie na vrchnák ku fľaši Made Sustained Knight.
0,50€

Aktívne uhlie na vzduch - 0,45kg

Uhlie do náhradných filtrov pre Foodcycler. Lacnejšia alternatíva na zneutralizovanie nepríjemného zápachu.
7,50€

Sklenená slamka rovná - 25cm

Originálna, viackrát použiteľná, zdravotne nezávadná.
0,85€

Mini pohárik

Sklenený mini pohárik na univerzálne využitie - potraviny, kozmetika, zubná pasta, kancelárske drobnosti, pre deti do školy na výtvarnú výchovu :).
0,60€