Dentálne tablety s fluoridom

Efektívna náhrada zubnej pasty bez zbytočných chemických prísad a v ekologickom obale. Rozkúšete tabletu až kým nebudete cítiť žiadne tuhé čiastočky, prejdete si s navlhčenou kefkou po zuboch a vypláchnete. Pri umývaní zubov neprehĺtajte. Fluorid napomáha k remineralizácii zubnej skloviny a k bieleniu zubov, ale nemal by sa dostávať do tráviaceho traktu človeka.
Kód: 132239
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
6,00€

Bežné zubné pasty sú zložené až z 50% z vody. Na vyrobenie zubnej pasty a najmä na jej zakonzervovanie je potrebné použiť množstvo chemických látok. Tuba zo zubnej pasty sa nedá recyklovať a tak vytvára zbytočný odpad.

Dentálne tablety neobsahujú  žiadne konzervanty, germicídy, spojivá, hliník ani mikroplasty. Dentálne tablety sú bez glutamánu či gluténu.

Sú certifikované ako hygienická pomôcka.

Aké sú nesporné výhody dentálnych tabliet?

Leštia zuby bez toho, aby ste ich museli veľmi drhnúť. Hlavná ingrediencia tabliet – celulóza – napomáha efektívne vyleštiť povrch zubov. Zuby potom vyzerajú žiarivejšie a nevytvára sa na nich žiadny zubný povlak (ten je príčinou vzniku zubných kazov).

Chemické ingrediencie v zubnej paste môžu cez sliznice v ústach prenikať do tela a narúšať tak prirodzenú mikroflóru v ústach. Používaním dentálnych tabliet sa zbavíte zápalov zubov, krvácania ďasien aj nepríjemného zápachu z úst.

V 60. tych rokoch minulého storočia vedci pokusmi zistili, že fluorid-ión prítomný v slinách napomáha obnovovať zubnú sklovinu a remineralizovať povrch zubu oveľa rýchlejšie ako bez fluoridu. Priemysel sa chopil šance a začala sa vyrábať zubná pasta s obsahom fluoridu, ktorý pôsobí proti zubným kazom. Vedecký objav zostáva, ale jeho prezentácia je chybná. V zubných pastách sa nachádza veľmi malé množstvo fluoridu (max. 0,15%) a v kombinácii s veľkým pomerom pasty nedokáže pôsobiť tak, ako by mal.

Dentálne tablety fungujú na inom princípe: každá tableta obsahuje rovnaké množstvo fluoridu ako obsahuje 1 gram bežnej zubnej pasty. Úplne sa rozpustí vo chvíli ako do nej zakusnete, fluorid sa rozptýli a zmieša sa so slinami a rozotriete ju so zubnou kefkou po všetkých zuboch. 100% pôsobí na remineralizáciu zubov a špeciálne aj na citlivé zubné krčky.

 

Zloženie tabliet:

Mikrokryštalická celulóza je leštiaca zložka, ktorá zodpovedá za príjemný pocit po čistení zubov a zároveň zabraňuje tvorbe zubného povlaku.  Sóda bikarbóna v kombinácii s kyselinou citrónovou sú zodpovedné za udržanie správneho PH v ústach. Kyselina citrónová tiež napomáha tvorbe slín. Vtedy remineralizácia prebieha oveľa rýchlejšie.

Kremík napomáha čisteniu a lešteniu zubov a tiež drží tvar tablety.

Lauroylglutamát sodný je tenzidom – „mydlom“ - čistiacou zložkou. Naväzuje proteíny na vodu, takže pri vyplachovaní úst sa dostane von z tela. 

Magnézium sa pridáva, aby sa dali tablety správne vylisovať/vytlačiť/vyrobiť do určitej formy.

Prírodná mätová aróma spolu so stéviou a mentolom zodpovedá za svieži dych.

Xantánová guma dáva tabletám mäkkú konzistenciu.

Fluorid sodný  - reparuje zubnú sklovinu a uzdravuje citlivé zubné krčky už za pár dní.

Eugenol je prirodzená súčasť mentolovej arómy.

 

Balenie: papierové vrecko

Počet ks v balení: 125

Vyrobené v Nemecku.

Vlastnosti
zloženie mikrokryštalická celulóza, sóda bikarbóna, kremík, lauroylglutamát sodný, magnézium, mentolová aróma, xantánová guma, kyselina citrónová, fluorid sodný, eugenol
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Dlhá lufa

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-)
5,30€

Drevená zubná kefka Curanatura - bamboo

Mäkká (extra soft) zubná kefka z dreva a bambusovej celulózy.
3,10€

Morská huba hodvábna - mini bielená

Prírodná morská hubka, často používaná na čistenie pleti a odličovanie.
2,00€

Drevená zubná kefka Curanatura - Carbon

Mäkká (soft) kefka, 100% prírodný materiál.
3,10€