ospravedlňujeme sa, tovar je momentálne nedostupný

Batoh Re-Kånken Fjällräven - svetlomodrý

Batoh Re-Kånken zo špeciálnej recyklovanej a recyklovateľnej edície - celý batoh je vyrobený z polyesteru, ktorý pochádza z recyklovaných PET fliaš. So zipsom po celom obvode, s vyberateľnou podložkou na sedenie, jednoduchými popruhmi a aj s úchytkami na držanie v ruke.
Kód: 756111
Dostupnosť: Kontaktujte nás
90,00€
81,90€

Batoh zo špeciálnej edície "Re-Kånken" v klasickom štýle značky Fjällräven, kompletne vyrobený z jedenástich recyklovaných PET fliaš.

Farbený je špeciálnou technológiou SpinDye – používa sa pri nej radikálne menšie množstvo vody, chemikálií a energie ako pri iných technológiách.

Otvárať sa dá zipsom takmer po celom obvode, čo umožňuje ľahké balenie a vybaľovanie. Má dve vrecká na každej strane a jedno malé vrecko vpredu - na veci, ktoré potrebujete mať vždy po ruke. V batohu je zabudovaná aj odnímateľná penová podložka (z PE), ktorá zabraňuje tomu, aby Vás veci tlačili do chrbta. Zároveň slúži ako podložka na sedenie. Ramená batoha sa dajú prispôsobiť na danú dĺžku. Vpredu sa nachádza vyšívané logo a vnútri batoha je priestor pre štítok s adresou.

Starostlivosť: V prípade potreby vyčistite jemným kartáčom, vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom. Nevhodné na pranie v práčke v teplej vode.

Objem batoha: 16 litrov.

Nadčasové batohy Kanken okrem pekného a funkčného dizajnu majú aj iné poslanie - šetriť chrbát detí aj dospelých. Pôvodne bol vyvinutý pre školákov v roku 1978, kedy boli populárne tašky cez rameno a tak sa aj zvyšoval počet detí so zdravotnými problémami.

Batoh Kånken je stále populárny a možno ho označiť za vynikajúcu voľbu na cestu do školy, pohyb v prírode, jazdenie na bicykli do práce. Práve príroda a životné prostredie je to, čo okrem spokojnosti zákazníka leží tvorcom batohov Fjällräven na srdci. Motto ""Nezanechať žiadne stopy"" sa im stalo mantrou. Svoje výrobky preto navrhujú tak, aby boli nielen funkčné, ale aj vydržali čo najdlhšie a mali nadčasový dizajn. K zdrojom je však šetrná aj samotná výroba - zlepšovanie výrobných procesov, vyberanie vhodných surovín a znižovanie spotreby vody, energií a chemikálií sú úplnou samozrejmosťou.

Okrem stratégie ""Reduce, reuse, recycle"", používajú napríklad iba impregnáciu bez fluorocarbonu (PFC), ktorý životnému prostrediu jednoznačne škodí. Spoločnosť Fjällräven sa tiež už mnoho rokov angažuje pri ochrane zvierat, najmä ohrozenej škandinávskej líšky polárnej, ktorá je stvárnená aj v ich logu. Tej hrozí vyhynutie predovšetkým kvôli prekrásnej kožušine, ktorá je lákadlom pre lovcov poháňaných dopytom módneho priemyslu.

Vyrobený pre švédsku značku v Číne.

 

 

Vlastnosti
materiál 100% polyester
rozmery výška: 37cm, dĺžka: 28cm, šírka: 13cm
hmotnosť 395g
Tagy produktu