Zmäkčovač vody - uhličitan sodný - 1kg

Zmäkčuje vodu a tým chráni práčku pred usadzovaním vodného kameňa. Rozpúšťa tuk a odstraňuje škvrny z textilu. Taktiež je jednou zo základných surovín na výrobu domáceho pracieho prášku a mydlového slizu.
Kód: 778135
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
2,50€

V mnohých domácnostiach tečie z kohútika tvrdá voda, ktorá pri praní spôsobuje vyššiu spotrebu pracieho prostriedku a šednutie bielizne. So zmäkčovačom vody sa môžete oboch problémov zbaviť.

Uhličitan sodný je známy ako sóda na pranie.

Zmäkčovač sypeme do zásobníka na prací prášok spolu s pracím prostriedkom. 

Pri praní je optimálne pH 8-10, preto sa odporúča pridať asi 250ml sódy na jedno pranie, pokiaľ už zmäkčovač nie je súčasťou prípravku na pranie.

Zmäkčenie vody: pri reakcii s vodou viaže ióny Ca2+ a Mg2+ a vytvára nerozpustné soli, ktoré sa následne vyplavia vo vode.

Pomáha rozpúšťať škvrny od krvi a tukov.

 

Používa sa aj na zvýšenie pH do bazénov. 100g/10m3 zvýši pH približne o 0,2. Ideálna na hodnota vody je 7,1 - 7,5.  

 

Sódu môžete použiť aj na čistenie odtokov vody v kuchyni a v kúpeľni: Sódu nasypte do odtoku, zalejte horúcou vodou a nechajte pôsobiť 30 minút. Zopakujte podľa potreby.

Rovnako môžete od pripálených tukov očistiť zapekacie misy, sklokeramické dosky, rúry na pečenie  a pod.

Nebezpečenstvo podráždenia očí.

Balenie: 1kg v papierovom vrecku.

 

Vyrobené v Poľsku.

Balené v ČR do papierového vrecka.

Vlastnosti
zloženie obsah uhličitanu sodného: min. 99,0%, obsah chloridu sodného: max. 0,50%, obsah oxidu železitého: max. 0,004%, nerozpustný zbytok: max. 0,08%
hmotnosť 1kg
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Lufa - prírodná špongia - 15cm

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-) Prírodná lufa sa využíva ako ekologická hubka na riad. Malá lufa sa nastrihá na kúsky aké potrebujete. Z jednej malej lufy vyjdú cca 4 hubky. 1 hubka vydrží cca 2 mesiace. Lufa sa tiež využíva na masáž tela pri sprchovaní. 100% kompostovateľná. Dodávame stlačenú/zlisovanú, aby zaberala čo najmenej miesta pri preprave.
2,20€

Dezodorant bez sódy Ponio - pazúch - lavandin - 50ml

Levanduľa so sviežou mätou alebo antibakteriálnym čajovníkom? V bezsódovej verzii dezodorantu lavandin sú všetky tieto silice príjemne vyvážené a nemusíte tak váhať, ktorá kombinácia je lepšia. Vhodná alternatíva pri pokožke, ktorú dráždi sóda.
8,00€

Vatové tyčinky - kompostovateľné (300ks)

Kompostovateľné vatové tyčinky do uší. Vyrobené z biobavlny s papierovou paličkou - 300ks v balení. Balené v krabičke z recyklovaného papiera. 100% rozložiteľné. Paličky do uší ideálne vyhadzujte do kompostu/bioodpadu, ak nemáte, tak do zmesového odpadu. Netrieďte do papiera.
1,95€

Feel Eco na riad - uhorka - 1l

Ekologicky šetrný prostriedok určený na ručné umývanie riadu, ovocia a zeleniny. S jemnou vôňou uhorky. Od českého výrobcu Feel Eco. Výborne pení, nedráždi pokožku rúk.
4,35€