Perkarbonát sodný s aktivátorom - 1kg

Perkarbonát sodný sa používa ako bielaci prášok pri praní a čistení. TAED (aktivátor perkarbonátu sodného) ho umožňuje používať aj pri praní na nižších teplotách (pod 60°C).
Kód: 778134
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
5,30€

Bieliaci prášok - perkarbonát sodný - je zlúčeninou peroxidu vodíka a uhličitanu sodného. Pri pôsobení tepla a vlhka sa kyslík uvoľňuje a tvorí peroxid vodíka, ktorý má bieliaci (rozjasňuje zašednutú bielu farbu, prevencia zašednutia bielizne, pranie plienok) a dezinfekčný účinok.

Je vhodný aj na namáčanie (bielej alebo stálofarebnej) bielizne. Poradí si so škvrnami od vína aj trávy a je skvelým pomocníkom pri škvrnách od krvi - stačí namočiť zakrvavenú vreckovku do teplej vody s perkarbonátom a problém je v okamihu vyriešený. Výhodou je, že tento roztok dokonale vyčistí aj umývadlo, do ktorého ste vreckovku vložili. Výborne odmasťuje.

Jeho nevýhodou je, že sa rozpúšťa a účinkuje až pri teplotách nad 60°C. Preto sa do perkarbonátu pridáva TAED (Tetraacetylethylendiamin, Aktivátor perkarbonátu sodného) v koncentrácii cca 5%. TAED aktivuje perkarbonát už pri teplotách od 30°C.

Kombináciou perkarbonátu a TAED získate ekologický a nealergizujúci prací prostriedok na bielu a stálofarebnú bielizeň. 

 

Aké je jeho ďalšie využitie?

 

Čistenie odtoku: do odtoku nasypte 1-2 lyžice perkarbonátu a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvoria penu a rozpustia mastné usadeniny. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom prepláchnite teplou vodou.

Čistenie práčky: do bubna prázdnej práčky nasypte cca 200g kyseliny citrónovej, pridajte 2 lyžice perkarbonátu a pračku pustite na 60-90°C (postačujúci bude kratší cyklus).

Čistenie WC: do WC nasypte 1-2 veľké lyžice perkarbonátu a zalejte 1,5l horúcej vody. Nechajte pôsobiť aspoň 15 min a následne vyčistite WC kefou. Ak se vo vašej toalete vyskytuje vodný kameň, nechajte prášok pôsobiť cez noc a pre zvýšenie čistiaceho účinku pridajte lyžicu odstraňovača vodného kameňa alebo 1/2 hrnčeka teplého octu. Ak se nepodarí odstrániť dlhodobé usadeniny, opakujte postup znovu, prípadne použite mechanickú silu - gumovú rukavicu a drôtenku.

 

Balenie: 1kg, plastová fľaša.

 

Vyrobené v Nemecku a Číne (TAED). Balené v ČR.

Vlastnosti
zloženie perkarbonát sodný, TAED (5%)
hmotnosť 1kg
materiál obal: plastová fľaša
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Univerzálny čistič - sóda bikarbóna - 1kg

Najuniverzálnejší ekologický čistiaci prostriedok. Jedlá sóda je skvelý a veľmi všestranný čistič a pohlcovač pachov, pritom je úplne priateľská k životnému prostrediu a úplne zdravotne nezávadná. Neobsahuje hliník.
3,00€

Antikórové klipy - 2ks

Antikórové klipy slúžia na utesnenie skleneného viečka počas sterilizovania.
0,60€

Odstraňovač vodného kameňa - kyselina citrónová - 0,9kg

Kyselina citrónová je vynikajúcim prostriedkom na čistenie od vodného kameňa a údržbu umývačky, práčky, varnej kanvice, kávovaru alebo toalety. Oproti octu nezanecháva žiadny pach a je šetrnejšia k plastovým a gumovým častiam spotrebičov. Pravidelná údržba spotrebičov prispieva k ich úspornejšej prevádzke.
8,70€

Vatové tyčinky - kompostovateľné (300ks)

Kompostovateľné vatové tyčinky do uší. Vyrobené z biobavlny s papierovou paličkou - 300ks v balení. Balené v krabičke z recyklovaného papiera. 100% rozložiteľné. Paličky do uší ideálne vyhadzujte do kompostu/bioodpadu, ak nemáte, tak do zmesového odpadu. Netrieďte do papiera.
1,95€