Prací gél na vlnu - 1l

Koncentrovaný gél s lanolínom na šetrné a ekologické pranie vlny a funkčného textilu z Merino vlny. Jeho základom je extrakt z mydloých orechov v biokvalite. Jeden liter gélu postačí až na 33 praní.
Kód: 391938
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
9,80€

Základom pracieho gélu je výťažok z mydlových orechov získaný najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. Prací prostriedok je určený na pranie vlny a merina (svetre, ponožky, detské body). Vďaka zložke "lanolín" udržuje vlákna vlny pružné aj pri opakovanom praní. Lanolín je látka, ktorá sa prirodzene tvorí na srsti oviec a zaisťuje tepelne izolačné vlastnosti a vodeodolnosť vlny.

Dávkovanie na pranie 4 -5 kg bielizne v práčke: 30 ml (objem uzáveru fľaše) na 1 prací cyklus (volíme program na vlnu/ručné pranie). Koncentrát – 1 liter postačí až na 33 pracích dávok. Pri ručnom praní použijeme cca ½ uzáveru na praciu dávku. Pozor na teplotu vody, aby sa vám bielizeň nezrazila.

Vlna a merino sú veľmi citlivé na zmenu teploty, ľahko sa zrážajú. Ideálna teplota na pranie je 30 °C.

Pri väčšom znečistení bielizne: bielizeň pred samotným praním necháme odmočiť niekoľko desiatok minút. Škvrny môžete pred praním ošetriť žlčovým mydlom.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte vodou a vylejte do kanalizácie.

 

Čistiace prostriedky Tierra Verde sú vyrobené v Českej republike

 

Vlastnosti
objem 1000 ml
zloženie 5-15 % neiónový tenzid rastlinného pôvodu, lanolín, extrakt z mydlových orechov; < 5 % chelatačné činidlo (EDDS), denaturovaný lieh, benzoan sodný, xantánová guma
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Žlčové mydlo na škvrny - 140g

Žlčové mydlo je prírodný prostriedok na odstránenie škvŕn z oblečenia - od mastnoty, potu, trávy, krvi, hliny, ale aj od ovocných a zeleninových štiav. 
2,40€

Vatové tyčinky - kompostovateľné (300ks)

Kompostovateľné vatové tyčinky do uší. Vyrobené z biobavlny s papierovou paličkou - 300ks v balení. Balené v krabičke z recyklovaného papiera. 100% rozložiteľné. Paličky do uší ideálne vyhadzujte do kompostu/bioodpadu, ak nemáte, tak do zmesového odpadu. Netrieďte do papiera.
1,95€

Feel Eco na riad - 5l

Ekologicky šetrný prostriedok určený na ručné umývanie riadu, ovocia a zeleniny. Od českého výrobcu Feel Eco. Výborne pení, nedráždi pokožku rúk.
17,95€

Bezodpadová hubka čierna

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,90€