Menštruačný kalíšok Merula XL - polnoc

Kalíšok pre extra silnú menštruáciu.
Kód: 625036
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
28,90€

Merula cup je úplne iný menštruačný kalíšok – prvý bol uvedený na trh v roku 2017 a jeho tvar je navrhnutý špeciálne tak, aby nebolo potrebné merať dĺžku či jeho veľkosť ako je to pri štandardných kalíškoch. Je širší a zároveň kratší ako iné kalíšky, takže pasuje takmer všetkým ženám – či už majú čípok položený vyššie alebo nižšie.

Kalíšok je vyrobený z lekárskeho silikónu – materiál sa používa na dočasné implantáty. Neobsahuje plastifikátory ani BPA. Je vyrábaný v Nemecku.

Stopka kalíška je v tvare rebríka a slúži aj na vyťahovanie kalíška z pošvy. Je potrebné však uvoľniť podtlak v kalíšku pohybmi cik-cak tak, aby sa do kalíšku dostal vzduch. Ak Vám stopka prekáža, ľahko ju môžete skrátiť.

Kalíšok nemá na hornom okraji kalíška perforáciu ako je to u bežných kalíškov – tie slúžia na ľahšie vniknutie vzduchu do kalíška. Nie sú však potrebné. Kalíšok viete uvoľniť cik-cak pohybom. Na druhej strane kalíšok je pevne držaný panvovými svalmi na svojom mieste – pri krčku a nedostane sa do neho ani voda pri plávaní, či naopak nič z neho nevytečie ani keď nie je úplne správne rozvinutý (napríklad po spánku).

Kalíšok je v dvoch veľkostiach – základná veľkosť je vhodná pre všetky ženy. Veľkosť XL je pre tie, ktoré majú extra silnú menštruáciu a použitie kalíška bolo pre nich komplikované – museli ho veľmi často vylievať. Kalíšok XL však nemusí byť vhodný pre ženy s nízko položeným kŕčkom.

Objem kalíška XL je 50ml, čo sa rovná objemu dvoch bežných kalíškov alebo objemu krvi, ktorú dokážu pohltiť asi 2,5 vysokoabsorbčných tampónov. Tento kalíšok je nie je vhodný pre ženy s nízko položeným kŕčkom alebo s extra „úzkou“ pošvou.

Zavádzanie a vyberanie kalíška:

Kalíšok prehnite podľa foto nižšie. Môžete ho namočiť vodou, aby ste ho ľahšie zaviedli do pošvy. Kalíšok nezavádzajte tak hlboko ako tampón, ale snažte sa ho zaviesť smerom ku krčku.

Kalíšok jemným cik-cak pohybom povytiahnite tak, aby ste prstom dočiahli na dno kalíška a mohli uvoľniť podtlak. Potom už kalíšok ľahko vyberiete pomocou stopky. Neťahajte kalíšok priamo dolu za stopku, mohli by ste ju poškodiť alebo sebe ublížiť.

Kalíšok pred prvým použitím prevarte s trochou octu (min. 5minút) a rovnako po každej menštruácii a pred každým použitím na začiatku menštruácie. Kalíšok môže byť bez vylievania zavedený maximálne 12 hodín. Počas vylievania kalíška v čase menštruácie ho opláchnite čistou vodou. Kalíšok skladujte vo vrecku tak, aby bol k nemu prístup vzduchu.

Kalíšok skladujte mimo dosah detí a zvierat.

Ak máte zavedený vnútromaternicový pesar, poraďte sa o používaní kalíška so svojim gynekológom.

Syndróm toxického šoku (STS)

Syndróm toxického šoku je ojedinelé ale závažné ochorenie, ktoré sa vyskytuje u mužov, žien aj detí. V súvislosti s kalíškom ešte nebolo zaznamenané. V ojedinelých prípadoch môže toto ochorenie viesť k smrti.

Prvé príznaky sa podobajú chrípke a veľmi rýchlo sa vyvíjajú: náhla horúčka, zvracanie, hnačka, vyrážka podobná popáleninám, bolesti, závrate, bezvedomie.

Pri výskyte niektorého z príznakov v priebehu menštruácie vyberte kalíšok a obráťte sa na svojho lekára. Ak ste už prešla STS, o použití kalíška sa poraďte so svojím lekárom.

Vyrobené v Nemecku.

Vlastnosti
dĺžka dĺžka od posledného článku stopky: 61 mm, dĺžka od prvého článku stopky: 72 mm, dĺžka bez stopky: 50 mm
materiál nemecký lekársky silikón
objem 50ml
priemer 46mm
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Slipová vložka čierna

Vymeňte jednorázové plastové vložky za látkové - s nepremokavou PUL vrstvou.
6,70€

Sada sieťových vreciek -3ks-SG

Z biobavlny - na zeleninu/ovocie, pečivo a chlieb. Plne kompostovateľné.
7,00€

Bezodpadová hubka červená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,60€

Sada plátených vreciek -3ks-SG

Z biobavlny - na zeleninu/ovocie, pečivo a chlieb. Plne kompostovateľné.
7,00€