Děláme si to doma sami - kniha

Doma sa dá vyrobiť takmer všetko - od kozmetiky, cez liečivé extrakty k prevencii bežných chorôb, až po čistiace prostriedky do domácnosti. :-) Kniha je zbierkou viac ako stovky receptov, ktoré vychádzajú z obmedzeného množstva ingrediencií. Všetky sú pritom cenovo dostupné a často ich nemusíte kupovať, lebo už ich máte doma v kuchyni.
Kód: 14375
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
14,20€

Vedieť si niečo vyrobiť sám a nebyť tak odkázaný na regály supermarketov, je povznášajúci pocit. Nemusieť lúštiť drobné písmo, za ktorým sa na etiketách často ukrýva výbava priemerného chemického laboratória (nehovoriac o tom, že iba málokto z nás tuší, na čo je väčšina tých sulfátov a parabénov v krémoch dobrá), je úľava nielen pre oči a pre dušu, ale aj pre pokožku.

A vedieť, že týmto všetkým robíme niečo nielen pre seba ale aj pre životné prostredie, ktoré nezaťažujeme stále novými umelými obalmi, ktoré končia v smetiakoch a pritom ešte aj ušetríme, je celkom príjemná pridaná hodnota. 

Trend biopotravin nás naučil, že sa stále častejšie zajujímame o to, aké nechcené aditíva z jedla prijímame. Ale to, že kupovaná kozmetika je "chemickým koktejlom", ktorý bez zaváhania nanášame na celé telo nielen sebe, ale aj deťom, to už našej pozornosti často uniká.

Vedieť, k čomu slúži napríklad sodium lauryl sulfát a sodium laureth sulfát presahuje znalosti malého chemika. No skutočnosť, že môžu spôsobovať podráždenie pokožky a zhoršenie kožných problémov zakúsilo už mnoho ľudí.

Biokozmetika sa dá samozrejme kúpiť, ako dnes už skoro všetko. Ale tak, ako je mrkva z Vašej vlastnej záhradky lepšia a lacnejšia než tá bio z chladiaceho boxu, tak aj domáca pleťová voda bez jediného zbytočného prídavku pripravená doslova za 5 minút, vykoná lepšiu službu, a to za zlomok ceny bežných bioproduktov.

Kniha ponúka domáce recepty na tri hlavné témy:

1. Krása - pleťové vody, pleťové masky, pleťové krémy a séra, odličovanie, starostlivosť o vlasy, kúpeľ, peelingy, telové mlieka a krémy, starostlivosť o ruky a nohy, depilácia a holenie, kozmetické nutnosti; oleje,extrakty a komponenty k ďalšiemu spracovaniu

2. Zdravie - pre najmenších, pri chrípke a nachladení, pre posilnenie imunity, prvá pomoc pri úrazoch, ďalšie neduhy (afty, bradavice...), pre dobrý spánok a relaxáciu, liečivé krémy a maste, zubná hygiena, extrakty

3. Domácnosť - na bielzeň, riad, jarné upratovanie (čistič na nerez, sklo, koberce...), ostatné (lepidlo, impregnácia...)

Jazyk: český

Autor: Alena Thomas

Počet strán: 248

Dátum vydania: 24.4.2014

Vydal: Nakladatelství Jota s.r.o.


 

Vlastnosti
rozmery 20cm x 20cm
materiál papier, brožovaná väzba
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Drevená zubná kefka Curanatura - bamboo

Mäkká (extra soft) zubná kefka z dreva a bambusovej celulózy.
3,10€

Kompostovateľné vrecká pre psíkov (30ks)

Patrí sa upratať po našich miláčikoch :) Nevyhadzujte vrecká s obsahom do prírody. Vrecká sú zmotané do dvoch malých roliek o dĺžke 5,5cm.
2,00€

Recyklovaný papier Classic White

Recyklovaný kancelársky papier v pravom zmysle slova, ktorý obsahuje 100 % použitého papierového odpadu. V balení je 500 listov papiera.
4,50€

Dlhá lufa

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-)
5,30€