LightUp

lightup-germicidne-ziarice-profesionalna-dezinfekciaLight up je česko-slovenská spoločnosť so zameraním na udržateľné riešenia v oblasti tvorbe a ochrane životného priestoru človeka. Dodávajú kvalitné germicídne žiariče určené na dezinfekciu, ako alternatívu voči chemickej dezinfekcií. Tieto žiariče (gerbicídna výbojka) sú navrhnuté na vlnovú dĺžku 253,7nm, kde sa dosahuje najväčší germicídny účinok.  

Gerbicídne UVC žiariče sa používajú na dezinfekciu priestoru, predmetov, kvapalín alebo vzduchu. Svojím ultrafialovým žiarením (UV-C) ničí víry (vrátane COVID-19), baktérie, pliesne (mikroorganizmy) narušením ich štruktúry. 

Najčastejšie sa používajú:

Priamy žiarič - sa používa na priame ožarovanie priestoru za účelom plošnej dezinfekcie priestoru v dobe, keď sa v priestore nevyskytujú ľudia, zvieratá alebo rastliny. UVC germicídne dezinfekčné svetlo môže byť v prevedení ako stropné alebo stojanové. Najčastejšie je inštalované v ambulanciach, čakárňach a podobne.

Nepriamy žiarič - je určený pre dezinfekciu vzduchu, ktorý je pomocou ventilátora vháňaný do vnútra zariadenia, následne intenzívne ožarovaný germicídnou výbojkou. Nepriame germicídne žiariče sú obľúbené pre môžnosť ich používať aj za prítomnosti osôb v priestore. Najčastejšie sú inštalované v ambulanciach, čakárňach, v školách, kanceláriach, v domácnosti a podobne.

Ručná sterilizačná lampa -  je určená na dezinfekciu predmentov a rúk, často využívaná na cestách. Využíva špeciálnu LED technológiu s vlnovou dĺžkou 260-280nm. Napr. pre dezinfekciu povrchu  telefónu  s účinosťou 90%, stačí prejsť ponad  telefón (z výšky cca 3cm) na 5 sekund. 

 

 

viac na www.lightup.sk