ospravedlňujeme sa, tovar je momentálne nedostupný

Eko vrecúška Beniki - vianočné balenie (3ks)

Trojbalenie obsahuje 3 eko vrecká na opätovné použitie vyrobených zo 100% polylaktidu (stuha je 83% bavlna, 17% polyamid - odstráňte prosím pred kompostáciou). Eko vrecká sa predávajú v praktickom obale zo 100% bavlny z udržateľných zdrojov s rozmermi 12x13cm. Farba viazania je červená, zelená a modrá. V darčekovom balení - krabička z recyklovaného papiera.
Kód: 4716198
Dostupnosť: Kontaktujte nás
12,90€

Práve ste našli dokonalý vianočný darček. :) Je praktický, bojovník za správnu vec a navyše má ten správny vianočný šmrnc! V troch klasických vianočných farbách, ktoré sa však nezunujú ani na nový rok. Vrecká sa hodia každému, kto chce mať 100% istotu, že po mikroténovom vrecku už nikdy nesiahne.

V eko vreckách možno skladovať ovocie, zeleninu, či bylinky. Môžte ich dať pokojne aj do chladničky - materiál je priedušný, takže nehrozí, že by sa v ňom udržiavala vlhkosť a potraviny by napadli plesne. Na druhej strane nie je vhodné vo vreckách nechávať pečivo, nakoľko priedušnosť materiálu prispieva k vysušeniu pekárenských výrobkov.

Priehľadné a ľahké vrecká sú vyrobené z materiálu zo 100% kukuričného škrobu. Materiál eko vrecúška je plne kompostovateľný. To znamená, že keď vám doslúžia, na rozdiel od plastových sáčkov sa vrátia späť do prírody, takže nepredstavujú ekologickú záťaž a stávajú sa základom pre ďalšie pestovanie plodín za akýmkoľvek účelom, napríklad sa z nich môžu opäť vyrobiť ďalšie eko vrecúška. Aj preto sa radia medzi produkty z obnoviteľných a trvalo udržateľných zdrojov.  Sú šité priamo na Slovensku, takže ich kúpou podporujete domáci trh. Navyše sú priehľadné a ľahké, a tak je nakupovanie s nimi celkom jednoduché. 

 

O materiáli:
Eko vrecká sú utkané z polylaktidu - textilného vlákna vyrobeného z kyseliny polymliečnej (PLA, z angl. PolyLactid Acid). Základnou a jedinou surovinou na výrobu PLA je rastlinná biomasa, pri týchto vreckách ide konkrétne o kukuricu. Z kukurice sa získava kukuričný škrob, ktorý sa ďalej vystavuje vysokým teplotám a prostredníctvom izolácie sa z neho získava glukóza. Následným kvasením je glukóza upravená na kyselinu mliečnu, neskôr kyselinu polymliečnu, ktorá tvorí základ PLA. Ďalším krokom je spracovanie na polylaktidové vlákna, z ktorých sa tká materiál, ktorý slúži na výrobu eko vrecúšok.

Eko vrecúška môžete oprať - avšak len ručne a vo vlažnej vode do 30°. Odporúčame používať len šetrné pracie prostriedky, alebo vrecko jednoducho len opláchnuť pod čistou vodou. Keďže samotný materiál je citlivý na vyššie teploty, nie je možné ho sušiť v sušičke ani žehliť, bieliť, či inak chemicky čistiť.

Chlad ani mráz vrecúškam neuškodí, pokojne si v nich môžete zmraziť ovocie či zeleninu. Materiál je však priedušný, takže dlhý pobyt v mrazničke môže spôsobiť vysušenie potravín.

PLA sa najviac darí recyklovať v priemyselnej kompostárni, kde sú podmienky na rozklad materiálu priamo nastavené na ideálne hodnoty a materiál sa rozloží v rámci niekoľkých týždňov (na odštartovanie procesu rozkladu musia byť splnené podmienky 50°C a 80% vlhkosti po určitú dobu). Pri domácom kompostéri nevieme zaručiť dĺžku trvania rozkladu (najmä v zimnom období), nakoľko podmienky jednotlivých kompostérov sa môžu výrazne líšiť. Tiež prosím nezabudnite odstrániť z eko vrecka stuhu predtým, ako ho odovzdáte do hnedého kontajnera - nie je vyrobená zo 100% bavlny!

Nosnosť jedného vrecka: 1,5kg.

Ušité na Slovensku.

Vlastnosti
rozmery 29x33cm
materiál vrecko: látka z kukuričného škrobu (PLA - kyselina polymliečna); vrecúško na uskladnenie vreciek: 100% bavlna; stužka: 83% bavlna, 17% polyamid
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Tuhý čistiaci prostriedok CLEON

Cleon je univerzálny čistiaci prostriedok, ktorý nepotrebuje žiadny plastový obal, ani nádobku, pretože je v pevnom skupenstve ako mydlo.  Balený v papierovom vrecku. Môžete ho použiť na riad, odmastenie, vodný kameň...
7,00€

Slamky zo pšenice (30ks)

Jednorázové bezplastové slamky do nápojov ideálne na detské oslavy alebo pre väščie skupiny ľudí. Vyrobené zo pšeničných stebiel.
4,00€ 2,50€

Celulózová hubka s lufou

Hubku môžete použiť v kuchyni, v kúpeľni, vonku, vnútri... na akýkoľvek povrch, ktorý potrebujete vyčistiť.
4,10€

Mydlo Musk - džentlmen

Prírodné pánske mydlo s kakaovým maslom a exotickou drevitou-citrusovou vôňou. Nádherný dizajn mydla je obzvlášť vhodný ako darček.
4,50€