Eko vrecúška Beniki - 5ks

Päťbalenie obsahuje 5 eko vreciek na opätovné použitie vyrobených zo 100% polylaktidu (stuha je 83% bavlna, 17% polyamid - odstráňte prosím pred kompostáciou). Eko vrecká sa predávajú v praktickom obale zo 100% bavlny z udržateľných zdrojov s rozmermi 12x13cm. Farba viazania je zelená, modrá, žltá, ružová a fialová.
Kód: 4716199
Dostupnosť: Kontaktujte nás
17,90€

Máte pocit, že aj keď "vybehnete" do obchodu iba po banány pod pazuchu, vždy nakoniec dohopkáte k pokladni s plnou náručou všetkého možného? Potom je päťbalenie vrecúšok určené práve pre Vás. No samozrejme je využiteľné pre každého - pre hladných nakupovačov, mnohočlenné rodiny či pre večerný rýchlonákup... Skrátka ak chcete mať 100% istotu, že po mikroténovom vrecku už nikdy nesiahnete.

V eko vreckách možno skladovať ovocie, zeleninu, či bylinky. Môžte ich dať pokojne aj do chladničky - materiál je priedušný, takže nehrozí, že by sa v ňom udržiavala vlhkosť a potraviny by napadli plesne. Na druhej strane nie je vhodné vo vreckách nechávať pečivo, nakoľko priedušnosť materiálu prispieva k vysušeniu pekárenských výrobkov.

Priehľadné a ľahké vrecká sú vyrobené z materiálu zo 100% kukuričného škrobu. Materiál eko vrecúška je plne kompostovateľný. To znamená, že keď vám doslúžia, na rozdiel od plastových sáčkov sa vrátia späť do prírody, takže nepredstavujú ekologickú záťaž a stávajú sa základom pre ďalšie pestovanie plodín za akýmkoľvek účelom, napríklad sa z nich môžu opäť vyrobiť ďalšie eko vrecúška. Aj preto sa radia medzi produkty z obnoviteľných a trvalo udržateľných zdrojov.  Sú šité priamo na Slovensku, takže ich kúpou podporujete domáci trh. Navyše sú priehľadné a ľahké, a tak je nakupovanie s nimi celkom jednoduché. 

 

O materiáli:
Eko vrecká sú utkané z polylaktidu - textilného vlákna vyrobeného z kyseliny polymliečnej (PLA, z angl. PolyLactid Acid). Základnou a jedinou surovinou na výrobu PLA je rastlinná biomasa, pri týchto vreckách ide konkrétne o kukuricu. Z kukurice sa získava kukuričný škrob, ktorý sa ďalej vystavuje vysokým teplotám a prostredníctvom izolácie sa z neho získava glukóza. Následným kvasením je glukóza upravená na kyselinu mliečnu, neskôr kyselinu polymliečnu, ktorá tvorí základ PLA. Ďalším krokom je spracovanie na polylaktidové vlákna, z ktorých sa tká materiál, ktorý slúži na výrobu eko vrecúšok.

Eko vrecúška môžete oprať - avšak len ručne a vo vlažnej vode do 30°. Odporúčame používať len šetrné pracie prostriedky, alebo vrecko jednoducho len opláchnuť pod čistou vodou. Keďže samotný materiál je citlivý na vyššie teploty, nie je možné ho sušiť v sušičke ani žehliť, bieliť, či inak chemicky čistiť.

Chlad ani mráz vrecúškam neuškodí, pokojne si v nich môžete zmraziť ovocie či zeleninu. Materiál je však priedušný, takže dlhý pobyt v mrazničke môže spôsobiť vysušenie potravín.

PLA sa najviac darí recyklovať v priemyselnej kompostárni, kde sú podmienky na rozklad materiálu priamo nastavené na ideálne hodnoty a materiál sa rozloží v rámci niekoľkých týždňov (na odštartovanie procesu rozkladu musia byť splnené podmienky 50°C a 80% vlhkosti po určitú dobu). Pri domácom kompostéri nevieme zaručiť dĺžku trvania rozkladu (najmä v zimnom období), nakoľko podmienky jednotlivých kompostérov sa môžu výrazne líšiť. Tiež prosím nezabudnite odstrániť z eko vrecka stuhu predtým, ako ho odovzdáte do hnedého kontajnera - nie je vyrobená zo 100% bavlny!

Nosnosť jedného vrecka: 1,5kg.

Ušité na Slovensku.

Vlastnosti
rozmery 29x33cm
materiál vrecko: látka z kukuričného škrobu (PLA - kyselina polymliečna); vrecúško na uskladnenie vreciek: 100% bavlna; stužka: 83% bavlna, 17% polyamid
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Zavárací pohár Weck kužeľ - 580ml

Jednoduché a elegantné zaváranie sladkých kompótov, ale aj sladkokyslých pochúťok ako sú uhorky, čalamáda, hríby... Jedna tesniaca gumička a 2 klipy sú ku každému poháru v cene.
2,00€

Zavárací pohár Weck kužeľ - 370ml

Jednoduché a elegantné zaváranie džemov, detských výživ a mnohých ďalších domácich produktov z prírody. Ideálny na malú zeleninu v sladkokyslom náleve - mini uhorky, kukuričné klásky, fazuľky, guľatú papriku, kápiu ale aj na huby. Jedna tesniaca gumička a 2 klipy sú ku každému poháru v cene.
1,80€

Malá sklenená fľaška na smoothie - 250ml

Malá fľaša na mlieko a smoothie, so závitom na opakované použitie.
1,00€

Bezodpadová hubka zelená

Prateľná hubka na riad z prírodného materiálu v originálnom dizajne. Kompostovateľná.
1,60€