RSS

Blog príspevky z '2013' 'júl'

Starostlivosť o liatinové hrnce

Všetky produkty firmy Skeppshult sú už ošetrené rastlinným olejom, takže ich ihneď môžete používať po krátkom opláchnutí v pitnej vode bez použitia saponátu.

Hrnce a panvice sú vhodné na všetky typy varičov a sporákov - indukčné, sklokeramické, tepelné, plynové, halogénové. 

Aby sa panvica „vypálila“ a získala svoje skvelé vlastnosti, je potrebné v nej niekoľkokrát uvariť mastnejšie jedlo na prudšom ohni – ideálne je opekanie napr. slaniny či cibule na oleji (všetky riady) alebo pečenie v rúre s použitím oleja alebo tuku (iba celoliatinový riad alebo riad s antikórovou rúčkou).

Pri varení môžete používať drevené aj kovové náčinie. Keďže riad je celoliatinový, bez povrchovej úpravy, nedochádza k zmene jeho vlastností po prípadnom poškriabaní. Plastové varešky či pomôcky neodporúčame, keďže plasty menia svoju štruktúru pri vysokých teplotách a mnoho z nich má negatívny vplyv na zdravie.

Pripravené jedlo môžete servírovať priamo z riadu – ostane príjemne teplé po dlhú dobu - ale neuchovávajte ho v ňom. Riad by mohol hrdzavieť. Na uchovávanie potravín sú vhodnejšie dózy zo skla.

Po použití očistite riad pomocou kefy na hrnce  alebo babičkinej kefy na hrnce a opláchnite riad horúcou vodou. Po umytí riad dôkladne vysušte – je možné ho sušiť aj na tepelnom zdroji.

V žiadnom prípade nedávajte riad do umývačky riadu ani nepoužívajte saponát - odstránili by povrchovú tukovú vrstvu, ktorá tvorí na riade nepriľnavý povrch.

Ak riad dlhšie nepoužívate, je vhodné ho pretrieť stolovým olejom.  

Ak sa farba riadu zmení z čiernej na sivú, je to dôsledok vymytia povrchovej tukovej vrstvy. Výdatne potrite riad olejom a dajte ho do rúry na 15 až 30 minút pri teplote 150-175 °C, aby sa olej absorboval. Keď riad vychladne, papierovou servítkou vytrite prebytok oleja.
Ak má panvica drevenú rúčku, nastavte platničku na strednú hodnotu a nechajte na nej panvicu 10 -15 minút. Vypnite platničku a počkajte, kým panvica vychladne. Neprehrievajte panvicu.

Táto procedúra vypaľovania panvice je zdrojom výrazného pachu pripáleného oleja, takže je potrebné pri nej dobre vetrať.

Ak riad začal hrdzavieť (tuková vrstva bola vymytá, riad nebol dostatočne vysušený alebo ostalo jedlo v panvici dlhšiu dobu), škvrny od hrdze odstránte drôtenkou alebo kefou na gril. Potom je treba vykonať opätovné vypálenie riadu podľa pokynov vyššie.

Keď je panvica veľmi suchá, jedlo sa na nej pripaľuje. Aj vtedy je dobré panvicu opätovne vypáliť s olejom.

Na rozdiel od iných panvíc, čím je panvica z liatiny častejšie a dlhšie používaná a premasťovaná, tým má lepšie vlastnosti.

Práve preto dáva firma Skeppshult na riad záruku 25 rokov.