Abeego - mix - 3ks

Unikátny obal na potraviny - z konopno-bavlnenej látky napustenej včelím voskom.
Kód: 141629
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
15,00€

Abeego je prevratná novinka z Kanady - konopno-bavlnená látka je napustená pravým včelím voskom. Práve jeho skladba Vám pomôže udržať potraviny dlhšie čerstvé a zachová jedlu jeho charakteristickú arómu.

Včelí vosk sa používal po stáročia pri konzervovaní potravín. Okrem neho je použitá čistá živica a jojobový olej. Všetky tieto zložky obsahujú antibakteriálne, antimykotické a antiseptické prírodné látky, ktoré chránia potraviny, a zároveň im umožňujú dýchať.

 

Tipy na použitie:

Zabaľte syr do Abeego namiesto do fólie.

Prekrojili ste avokádo, uhorku či cibuľu? Prikryte rez pomocou Abeego a ostanú krásne svieže.

Abeego dýcha, preto ním môžete prikryť fermentujúce potraviny ako jogurt, kefír či chlebové cesto, keď kysne. Do Abeego si môžete zabaliť aj sendvič s mäsom. Alebo prikryť misku s nakrájaným surovým mäsom v chladničke. Neodporúčame všakdávať surové mäso priamo na Abeego.

Abeego Vám poslúži aj v mrazničke – limit je však asi mesiac. Na dlhšie časové obdobia použite radšej iné spôsoby balenia a používajte Abeego pri každodenných príležitostiach.

Abeego môžete uchovávať v kuchynskej linke – ideálne medzi drevenými doskami na krájanie, aby ostalo rovné.

Pri správnej starostlivosti Vám obal vydrží viac ako rok.

Údržba: Po použití Abeego umyte v studenej vode s ekologickým prípravkom na riad – v studenej vode vosk vytvorí pevný povrch, ktorý sa ľahko umýva. Po umytí ho nekrčte, ale vytrite utierkou alebo voľne vysušte ako iný riad.

Najlepší prípravok na umývanie Abeego je biologicky rozložiteľný prípravok bez alkoholu. Ak je v prvých piatich zložkách prípravku uvedený alkohol, je to príliš veľa a mohol by poškodiť Abeego.

Všetky materiály použité pri výrobe Abeego sú prírodné, preto sa ľahko spigmentujú od balených potravín. Pigmentovaniu sa dá do určitej miery zabrániť, ak hneď po použití Abeego umyjete v studenej vode.

Abeego nie je určené na kontakt s teplom – vosk by sa roztopil. Preto ho nedávajte do umývačky, do mikrovlnky, rúry, na teplé jedlo ani teplé jedlo do neho nebaľte. Ideálna je teplota do 35°C a vyhnite sa tomu, aby bolo Abeego uložené na priamom slnku.

Strihať Abeego môžete, ale neodporúčame to, kým si naozaj nie ste istí, že toto je ten tvar, ktorý budete stále používať. Tvar Abeego je nastavený tak, aby sa dal použiť pri rôznych príležitostiach, preto je lepšie ho poskladať. Možno zajtra budete potrebovať väčší obal. Ak sa predsa len rozhodnete ho zmenšiť, použite ostré nožnice alebo orezávací nôž.

Abeego je z neukončenej látky – jeho vlákna spája vosk. Napriek tomu sa po čase môže stať, že niektoré krajné vlákna sa uvoľnia. Odstrihnite ich ostrými nožnicami.

Abeego je samopriľnavé, preto ho nepotrebujete vlhčiť. Ak sa otvára po zabalení potraviny, dajte ho na pár minút do chladničky, kedy opäť stvrdne v novom tvare.

Obal je vyrobený zo 100% prírodných produktov.

100% kompostovateľný.

Vyrobený v Kanade.

Viac info na www.abeego.com

Vlastnosti
materiál bavlna, konope, včelí vosk, živica a jojobový olej
rozmery 33cm x 25cm; 25cm x 25cm; 18cm x 18cm
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Kefa na hrnce

Dokonale nahradí drôtenku.
3,00€

Drevená zubná kefka Curanatura - health

Mäkká (soft) kefka so štetinami z nylonu.
3,10€

Malá lufa

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-)
2,20€

Sieťové vrecká na ovocie a zeleninu MS - 2ks

Vyrobené z biobavlny a úplne skompostovateľné. Náhrada za plastové jednorázové vrecúška, ktoré sa po 1-2 použitiach pretrhnú. Do sieťových vreciek naložíte a odvážite pomaranče, jablká, rajčiny, kaleráb, cibuľu, zemiaky...
5,50€ 4,90€