Abeego - extra veľké

Unikátny obal na potraviny vyrobený z konopno-bavlnenej látky napustenej včelím voskom. Balenie obsahuje 1ks.
Kód: 1416102
Dostupnosť: Na sklade - posielame ihneď
13,80€

Abeego je prevratná novinka z Kanady - konopno-bavlnená látka je napustená pravým včelím voskom. Práve jeho skladba Vám pomôže udržať potraviny dlhšie čerstvé a zachová jedlu jeho charakteristickú arómu.

Včelí vosk sa používal po stáročia pri konzervovaní potravín. Okrem neho je použitá čistá živica a jojobový olej. Všetky tieto zložky obsahujú antibakteriálne, antimykotické a antiseptické prírodné látky, ktoré chránia potraviny, a zároveň im umožňujú dýchať.

Pri správnej starostlivosti Vám obal vydrží viac ako rok.

Údržba: Po použití Abeego umyte v studenej vode s ekologickým prípravkom na riad – v studenej vode vosk vytvorí pevný povrch, ktorý sa ľahko umýva. Po umytí ho nekrčte, ale vytrite utierkou alebo voľne vysušte ako iný riad.

Najlepší prípravok na umývanie Abeego je biologicky rozložiteľný prípravok bez alkoholu. Ak je v prvých piatich zložkách prípravku uvedený alkohol, je to príliš veľa a mohol by poškodiť Abeego.

Všetky materiály použité pri výrobe Abeego sú prírodné, preto sa ľahko spigmentujú od balených potravín. Pigmentovaniu sa dá do určitej miery zabrániť, ak hneď po použití Abeego umyjete v studenej vode.

Abeggo nie je určené na kontakt s teplom – vosk by sa roztopil. Preto ho nedávajte do umývačky, do mikrovlnky, rúry, ani do neho nebaľte teplé jedlo. Ideálna je teplota do 35°C a vyhnite sa tomu, aby bolo Abeego uložené na priamom slnku.

Strihať Abeego môžete, ale neodporúčame to, kým si naozaj nie ste istí, že toto je ten tvar, ktorý budete stále používať. Tvar Abeego je nastavený tak, aby sa dal použiť pri rôznych príležitostiach, preto je lepšie ho poskladať. Možno zajtra budete potrebovať väčší obal.  Ak sa predsa len rozhodnete ho zmenšiť, použite ostré nožnice alebo orezávací nôž.

Abeego je z neukončenej látky – jeho vlákna spája vosk. Napriek tomu sa po čase môže stať, že niektoré krajné vlákna sa uvoľnia. Odstrihnite ich ostrými nožnicami.

Abeego je samopriľnavé, preto ho nepotrebujete vlhčiť. Ak sa je skrčené po zabalení potraviny, dajte ho na pár minút do chladničky, kde opäť stvrdne v novom tvare.

 

Tipy na použitie:

Abeego extra veľké je vhodné aj na balenie chleba - ostane dlhšie mäkký.

Abeego dýcha, preto ním môžete prikryť fermentujúce potraviny ako jogurt, kefír či chlebové cesto, keď kysne.

Do Abeego si môžete zabaliť aj sendvič s mäsom alebo prikryť misku s nakrájaným surovým mäsom v chladničke. Neodporúčame však dávať surové mäso priamo do Abeego.

Abeego Vám poslúži aj v mrazničke – limit je však asi mesiac. Na dlhšie časové obdobia použite radšej iné spôsoby balenia a používajte Abeego pri každodenných príležitostiach.

Abeego môžete uchovávať v kuchynskej linke – ideálne medzi drevenými doskami na krájanie, aby ostalo rovné.

Obal je vyrobený zo 100% prírodných produktov.

100% kompostovateľný.

Vyrobený v Kanade.

Vlastnosti
materiál bavlna, konope, včelí vosk, živica a jojobový olej
rozmery 33cm x 61cm
Tagy produktu
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

Abeego - stredné - 3ks

Unikátny obal na potraviny z konopno-bavlnenej látky napustenej včelím voskom.
15,00€

Dlhá lufa

Nič lepšie na umývanie riadu ste nemali :-)
5,30€

Morská huba hodvábna - mini bielená

Prírodná morská hubka, často používaná na čistenie pleti a odličovanie.
2,00€

Abeego - veľké -2ks

Unikátny obal na potraviny vyrobený z konopno-bavlnenej látky napustenej včelím voskom.
15,00€